Elektryczny Polestar wyceniony. Ile będzie kosztował szwedzki odpowiednik Tesli?

Tesla powoli przestaje być jedyną na rynku firmą produkującą samochody elektryczne na tak dużą skalę. Polestar, marka oddzielona od szwedzkiego koncernu Volvo, ma już w ofercie dwa modele zasilane prądem. Właśnie zostały wycenione.

Polestar 2 to bezpośredni konkurent Tesli 3. ma być zatem względnie przystępnym samochodem elektrycznym. Jego cena w topowej wersji wynosi 58 800 euro czyli przy obecnym kursie ok. 255 tysięcy złotych. Pierwsze modele trafią do klientów na początku czerwca 2020 roku. Co ciekawe, producent przewiduje wprowadzenie bazowej wersji Polestara 2, która ma kosztować 39 900 Euro, czyli około 173 tys. zł.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Nawet Lasy Państwowe kupują elektryczne samochody. Zobacz jakie i ile:

Zobacz wideo

Drugim modelem, jest nieco bardziej emocjonujący Polestar 1. Sportowe coupe nie jest samochodem w pełni elektrycznym, a hybrydą plug-in o mocy 600 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym astronomiczne 1000 Nm. Polestar 1 ma kosztować 155 000 euro, czyli ponad 670 tysięcy złotych. Pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach w lutym 2020 r.

Przeczytaj także: Genewa 2019 - debiutuje Polestar 2

Zamawianie "po amerykańsku"

Ciekawie wygląda sam proces zamawiania Polestara i wygląda jak żywcem wyjęty z metody Elona Muska. Chcąc kupić jeden z dwóch szwedzkich modeli, należy zarejestrować się na stronie internetowej, wpłacić tysięcy euro zaliczki i cierpliwie czekać na swoją kolej.

Polestar 2Polestar 2 fot. Polestar

Więcej o: