McLaren 720S Coupe MSO Apex Collection przenosi kierowców na legendarne tory samochodowe Grand Prix

Czy da się kupić samochód i z automatu wejść w świat motorsportu? Z McLarenem się da. Kupując model z kolekcji Apex, właściciel otrzyma FIA Formula 1 Paddock Pass, który umożliwi mu oglądanie z bardzo bliska zmagań kierowców w Formule 1.

Zakup McLarena z kolekcji Apex to przepustka do świata motorsportu. Każdy nowy właściciel otrzyma FIA Formula 1 Paddock Pass, dzięki czemu będzie miał wstęp na najlepsze miejsce podczas wyścigu, a także dostęp do bolidów i kierowców Formuły 1. Będzie mógł także uczestniczyć w Pirelli Hot Laps. Wówczas usiądzie na miejscu pasażera, a testowy kierowca McLarena pokaże mu jak osiąga się rekordowe szybkości na zakrętach torów Grand Prix.

Kolekcja modeli 720S Coupé MSO Appex Collection liczy zaledwie 15 sztuk - po trzy z każdej wersji. Z tej puli tylko sześć egzemplarzy będzie miało kierownicę po prawej stronie. Pięć wersji modelu nawiązuje do pięciu torów Grand Prix z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Belgii i Włoch

TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC

720S Coupe

Model ten został zaprojektowany i wykonany od podstaw w taki sposób, który pozwala mu się wyróżniać w każdych warunkach. Lekka i sztywna i wytrzymała karoseria jest oparta na samonośnej konstrukcji Monocage II. Połączenia legendarnego silnika V8 o mocy 720 KM i niezależnego, aktywnego zawieszenia Proactive Chassis Control II, to przepis na doskonałe osiągi. I faktycznie tak jest, bo McLaren 720S Coupe przyspiesza od 0 do 200 km/h w 7,8 sekundy.

McLaren 720S Coupe MSO Apex CollectionMcLaren 720S Coupe MSO Apex Collection McLaren

Każdy McLaren 720S Coupé MSO Apex Collection posiada pakiet Track Pack. Pozwala on m.in. obniżyć masę pojazdu o 24 kg. Pakiet obejmuje także wyposażenie 720s Performance - wloty powietrza na masce i na tylnym spojlerze, karbonowe osłony lusterek, podświetlenie komory silnika, 10-szprychowe, superlekkie obręcze z kutego aluminium, aktywny tylny spoiler z włókna węglowego i sportowy wydech. W kabinie znajdziemy fotele wyścigowe z włókna węglowego, do których kierowca i pasażer przypina się za pośrednictwem 6-punktowych pasów bezpieczeństwa mocowanych do tytanowej konstrukcji.

Częścią pakietu Track Pack jest również system McLaren Telemetry (MTT), który pozwala kierowcy analizować wyniki na torze, zapisując je także w formie wideo. Każdy egzemplarz kolekcji Apex posiada dodatki MSO, w tym wydłużone łopatki zmiany biegów oraz dwukolorową kierownicę ze skóry lub Alcantary. Specjalna tabliczka identyfikacyjna nosi oznaczenie numeru samochodu z kolekcji, podobnie jak logo MSO Apex na tylnym zderzaku.

Historia McLarena zaczęła się na torach wyścigowych, to tam zapracowaliśmy na swoje imię. Kolekcja MSO Apex to ukłon w stronę torowego DNA naszej marki oraz krajów, które wspierają wyścigowe dziedzictwo naszej marki i pomagają nam w osiąganiu sukcesów samochodami, które równie dobrze czują się na torze, jak i na drodze

- powiedział Alex Long, dyrektor zarządzający na Europę, McLaren Automotive.

Kolekcja 702S Coupé MSO Apex jest już dostępna w sprzedaży u wybranych dealerów, a ceny zaczynają się od 288,813 funtów.

McLaren 720S Coupe MSO Apex CollectionMcLaren 720S Coupe MSO Apex Collection McLaren

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.