To Lamborghini Gallardo Superleggera ma ponad 2,5 tysiąca koni mechanicznych! I jest na sprzedaż

Włoska marka Lamborghini słynie ze sportowych samochodów. Jednak ten konkretny egzemplarz Gallardo Superleggera powala osiągami - ma prawie dwa i pół tysiąca koni mechanicznych, a od 100 do 200 km/h rozpędza się... w dwie sekundy!

Nie, nie pomyliliśmy się. Silnik napędzający żółte Lamborghini Gallardo Superleggera generuje 2 580 KM. Potężny motor to podwójnie doładowana jednostka o pojemności 5,2 litra. Dziesięć cylindrów w układzie V współpracuje z pneumatyczną sekwencyjną skrzynią biegów, która zmienia przełożenia w mniej niż 25 milisekund. Dla porównania, przeciętne mrugnięcie okiem trwa 300-400 milisekund. trudno wyobrazić sobie stopień zaawansowania tej technologii.

Lamborghini LP570-4 Superleggera Twin Turbo - 2580 KMLamborghini LP570-4 Superleggera Twin Turbo - 2580 KM Mobile.de - portal aukcyjny

Wyjątkowe Lamborghini pojawiło się na niemieckim serwisie aukcyjnym. Żółtego potwora można kupić za 267 900 euro, czyli niecałe 1,2 mln zł. To sporo, jednak coś za coś. Lamborghini LP570-4 Superleggera Twin Turbo przyspiesza do 100 do 200 kilometrów na godzinę w zaledwie 2 sekundy! To nie wszystko - podczas sprintu na 1/4 mili, rozpędza się do 300 km/h. Według właściciela to najszybszy wóz w Europie.

Lista modyfikacji opiewa na kwotę 600 tysięcy euro, jednak właściciel nie podzielił się ze światem przepisem na tak szybki samochód. Chwali się jednak, że do jego Gallardo należy wiele rekordów na ćwierć mili, a w wyścigach równoległych nie ma sobie równych i zdobył wiele nagród.

Na poniższym nagraniu tuningowane Gallardo mierzy się z kultowym motocyklem Suzuki Hayabusa. Zobaczcie kto wygrał to starcie:

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.