Nowy Volkswagen Golf już na drogach. Oficjalna premiera na jesieni

Nowy Volkswagen Golf będzie jedną z najważniejszych premier tego roku. Ósma generacja króla kompaktów oficjalnie zadebiutuje już na jesieni. Co już wiemy o nowym Golfie?
W tej chwili nie ujawniamy jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących wyglądu nowego Golfa, ale już można dostrzec jego eleganckie proporcje. Golf nowej generacji będzie przyciągać wzrok!

- chwali się Klaus Bischoff, szef stylistów Volkswagena. Niemiecki producent tuż przed światową premierą wypuścił do sieci zdjęcia zamaskowanego prototypu. Nowy VW Golf jest już na ostatniej prostej testów. Ósma generacja bestsellera z Wolfsburga zadebiutuje oficjalnie na jesieni tego roku.

Szkic Volkswagena Golfa 8. generacjiSzkic Volkswagena Golfa 8. generacji fot. VW

Niedawno Volkswagen zaprezentował także szkice wnętrza nowego Golfa. Na pierwszym szkicu widzimy nowy pomysł na deskę rozdzielczą. Najciekawszym zabiegiem są dwa połączone ze sobą ekrany. Podobny zabieg zastosował Mercedes, choć rozwiązanie VW ze szkicu wydaje się optycznie lżejsze i nie dominuje aż tak nad całym wnętrzem, jak gigantyczny tablet Mercedesa. Warto też zwrócić uwagę na prawie absolutny brak klasycznych, fizycznych przycisków w nowym Golfie. We wnętrzu prawdopodobnie zostaną tylko te do obsługi najważniejszych funkcji. Odważny krok, biorąc pod uwagę konserwatywnego klienta, do którego Golf jest kierowany.

Szkic Volkswagena Golfa 8. generacjiSzkic Volkswagena Golfa 8. generacji fot. VW

Nowy Volkswagen Golf będzie zbudowany na tej samej platformie MQB Evo, z której korzysta aktualna generacja, ale ma to być MQB Evo po poważnych poprawkach. Mowa przede wszystkim o obniżeniu wagi o ok. 45-50 kg i większym rozstawie osi. Ten ostatni wpłynie oczywiście na przestronność wnętrza. Pojawiają się także informacje, że nowy Golf może mieć trochę większy bagażnik.

W kabinie możemy się spodziewać kolejnych zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy, bezpieczeństwa i najnowszej wersji systemu multimedialnego. Pod maską także nie ma co spodziewać się rewolucji. Volkswagen postawi na jednostki trzy- i czterocylindrowe. Zgodnie z nową motoryzacyjną modą w ofercie nie powinno zabraknąć hybryd, oprócz klasycznej w ofercie prawie na pewno zagości wersja mild hybrid. Z czasem rodzina nowego Golfa powiększy się o sportowe wersje GTI oraz R.

>>> Nowy Golf to niejedyna wielka premiera Volkswagena tej jesieni. Już we Frankfurcie zadebiutować ma w pełni elektryczny ID.3:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.