Fernando Alonso. Jednak nie Formuła 1. Alonso pojedzie w Rajdzie Dakar

Filip Trusz
Fernando Alonso postanowił zrobić sobie przerwę od wyścigów F1 i w sezonie 2019 pożegnał się z królową motorsportu. 38-letni Hiszpan już od jakiegoś czasu próbował swoich sił w innych seriach. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Fernando Alonso pojedzie w Rajdzie Dakar.

Fernando Alonso opuścił zespół McLarena, a ten w sezonie 2019 odzyskał cień dawnej formy. Brytyjczycy może nie walczą o pierwsze miejsca, ale wybili się na czoło reszty stawki i regularnie dojeżdżają tylko za bolidami Mercedesa, Ferrari i Red Bulla. To podsycało plotki, że 38-letni, wciąż mocno związany z McLarenem Alonso może jeszcze wrócić do pomarańczowego bolidu. W międzyczasie pojawiły się informacje, że dostał propozycję jazdy w Red Bullu.

Miłośnicy Formuły 1 zacierali ręcę, ale Fernando Alonso postanowił podjąć inne wyzwanie. Hiszpan pojedzie w Rajdzie Dakar.

Jestem podekscytowany, że będę kontynuował moją przygodę z TOYOTA GAZOO Racing. Powtarzałem, że poszukuję nowych wyzwań i cieszę się, że jestem w zespole, który mi to umożliwia. Tak wiele razem osiągnęliśmy odkąd pierwszy raz poprowadziłem Toyotę w listopadzie 2017 roku. Dwa razy z rzędu wygraliśmy w Le Mans, razem Sebastienem i Kazukim zdobyliśmy mistrzostwo świata kierowców i zespołów w FIA WEC.

- mówi Fernando Alonso i zdradza, kiedy pomyślał o starcie w Dakarze:

W marcu podczas testów przekonałem się, czym są rajdy cross-country. To było niesamowite doświadczenie, po którym poczułem, że chcę tego rodzaju rywalizacji. Wiem, że czeka mnie kompletnie inne wyzwanie i mnóstwo nauki, ale Hilux jest autem, które świetnie się prowadzi. Bardzo szybko dał mi wiele pewności siebie i z każdym kolejnym przejazdem poprawiałem czasy. Nie mogę doczekać się kolejnych miesięcy treningów, gdy będę uczył się auta i pracy z zespołem

Fernando Alonso do Dakaru przygotowuje się w zespole Toyota GAZOO Racing. Alonso bardzo dobrze zna japońską ekipę. Po pełnym sukcesów sezonie 2018/2019 w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (FIA WEC) pozostaje w zespole TOYOTA GAZOO Racing i odbędzie serię testów za kierownicą Toyoty Hilux, samochodu, który ma wystartować w przyszłorocznym Rajdzie Dakar.

Fernando Alonso pojedzie w Rajdzie DakarFernando Alonso pojedzie w Rajdzie Dakar fot. Toyota

Fernando Alonso to dwukrotny zwycięzca wyścigu 24 godziny Le Mans i mistrz świata w wyścigach długodystansowych z Toyotą, dwukrotny mistrz świata Formuły 1 i triumfator wyścigu 24-godzinnego wyścigu Daytona.

Przez najbliższych pięć miesięcy Fernando Alonso odbędzie intensywny program treningowy w Toyocie Hilux przygotowanej przez TOYOTA GAZOO Racing. Hiszpan będzie testował auto w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, by przygotować się do wyzwań, jakie wiążą się ze startami w rajdach cross-country, czyli w jednych z najbardziej wymagających imprez motorsportowych.

Rajd Dakar 2020 będzie wyjątkową edycją słynnej imprezy.Impreza, która organizowana jest od 1978 roku, a przez ostatnich 10 lat odbywała się w Ameryce Południowej, przenosi się do Arabii Saudyjskiej.

>>> Maciej Wisławski to jeden z najsłynniejszych pilotów rajdowych. W 1997 roku zdobył z Krzysztofem Hołowczycem tytuł Rajdowego Mistrza Europy. Zobacz nasz wywiad:

Zobacz wideo

Fernando Alonso pojedzie w Rajdzie DakarFernando Alonso pojedzie w Rajdzie Dakar fot. Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.