Rusza budowa nowej fabryki w Polsce. W Gliwicach będą powstawać samochody dostawcze

Już w 2021 r. ma ruszyć produkcja dużych samochodów dostawczych w nowej Fabryce grupy PSA w Gliwicach. Moce produkcyjne mają sięgnąć nawet 100 tys. aut rocznie. PSA zainwestuje w Polsce ponad miliard złotych.

Francuski koncern PSA zadecydował o zwiększeniu swojej obecności w Gliwicach. Zakład zostanie przekształcony, aby ulokować w nim produkcję lekkich samochodów dostawczych i zaadaptować go do specjalnej platformy przeznaczonej dla dużych vanów. Obecnie w fabryce Opla (marka należy do grupy PSA) powstaje model Astra, jednak jego generacja najprawdopodobniej nie będzie już produkowana w Polsce. Właśnie dlatego nowa inwestycja jest dla Gliwic tak ważna.

Chińczycy testują fabrykę solarną. Powstanie... w kosmosie

Zobacz wideo
Decyzja o uruchomieniu produkcji dużych samochodów dostawczych jest mocnym fundamentem dla przyszłości gliwickiej lokalizacji i jednocześnie dużym wyzwaniem, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności i jakości, który spełni oczekiwania naszych klientów biznesowych. Zademonstrujemy w najbliższych latach zdolność adaptacji naszych procesów do produkcji tego typu samochodów, potwierdzając tym samym pokładane w nas zaufanie.

- powiedział Andrzej Korpak, dyrektor gliwickiego zakładu Groupe PSA.

Premier Morawiecki przemawiał w fabryce

Duże zagraniczne inwestycje są dla polityków dobrą okazją na publiczne świętowanie sukcesów. Nie inaczej jest w przypadku nowej fabryki w Gliwicach, gdzie wczoraj przyjechał premier Mateusz Morawiecki.

Jakość pracy polskich pracowników, inżynierów oraz kadry zarządzającej jest tak wysoka, że podjęto decyzję o budowie kolejnej, wielkiej fabryki samochodów dostawczych na terenie Gliwic

- powiedział szef rządu podczas wizyty w Opel Manufacturing Poland.

W nowej fabryce zostanie zatrudnionych ponad 300 osób.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.