Rusza budowa nowej fabryki w Polsce. W Gliwicach będą powstawać samochody dostawcze

Już w 2021 r. ma ruszyć produkcja dużych samochodów dostawczych w nowej Fabryce grupy PSA w Gliwicach. Moce produkcyjne mają sięgnąć nawet 100 tys. aut rocznie. PSA zainwestuje w Polsce ponad miliard złotych.

Francuski koncern PSA zadecydował o zwiększeniu swojej obecności w Gliwicach. Zakład zostanie przekształcony, aby ulokować w nim produkcję lekkich samochodów dostawczych i zaadaptować go do specjalnej platformy przeznaczonej dla dużych vanów. Obecnie w fabryce Opla (marka należy do grupy PSA) powstaje model Astra, jednak jego generacja najprawdopodobniej nie będzie już produkowana w Polsce. Właśnie dlatego nowa inwestycja jest dla Gliwic tak ważna.

Chińczycy testują fabrykę solarną. Powstanie... w kosmosie

Zobacz wideo
Decyzja o uruchomieniu produkcji dużych samochodów dostawczych jest mocnym fundamentem dla przyszłości gliwickiej lokalizacji i jednocześnie dużym wyzwaniem, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności i jakości, który spełni oczekiwania naszych klientów biznesowych. Zademonstrujemy w najbliższych latach zdolność adaptacji naszych procesów do produkcji tego typu samochodów, potwierdzając tym samym pokładane w nas zaufanie.

- powiedział Andrzej Korpak, dyrektor gliwickiego zakładu Groupe PSA.

Premier Morawiecki przemawiał w fabryce

Duże zagraniczne inwestycje są dla polityków dobrą okazją na publiczne świętowanie sukcesów. Nie inaczej jest w przypadku nowej fabryki w Gliwicach, gdzie wczoraj przyjechał premier Mateusz Morawiecki.

Jakość pracy polskich pracowników, inżynierów oraz kadry zarządzającej jest tak wysoka, że podjęto decyzję o budowie kolejnej, wielkiej fabryki samochodów dostawczych na terenie Gliwic

- powiedział szef rządu podczas wizyty w Opel Manufacturing Poland.

W nowej fabryce zostanie zatrudnionych ponad 300 osób.

Więcej o:
Komentarze (51)
Rusza budowa nowej fabryki w Polsce. W Gliwicach będą powstawać samochody dostawcze
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • spyderman2

  Oceniono 73 razy 33

  pinokio z pis kupił od kleru działki za 700tys. sprzeda za 70 milionów. wał stulecia
  działki przepisane na żone aby ciemny lud pisowski się nie zorientował

 • ks-t

  Oceniono 42 razy 26

  Relacje PIS - kościół to po prostu rodzaj politycznej korupcji. Za przekręty i poparcie PIS odpłaca generalskimi awansami, forsowaniem kościelnego prawa w prawie państwowym i 10 miliardami łapówek rocznie z pieniędzy podatnków. PO zreszta nie była w tym względzie lepsza, choć tak jawnego złodziejstwa znaleźć się nie dało. Ale w interesach Morawieckiego złamano szereg paragrafów prawa karnego i mam nadzieję że o 6 rano, z kamerami, z kajdankami
  na rękach za plecami zobaczymy kulsonów wyprowadzających pana Morawieckiego (nie chroni go immunitet).
  Podpowiadam Ziobrze, co ma obowiązek sprawdzić:
  1. Kościół i Morawiecki zaniżając wycenę, zaniżył również , i to znacznie, podatek należny państwu.
  NIc dziwnego że Morawiecki wie gdzie uszczelniać.(Kryminał dla Morawieckiego i ks. Żarskiego, który był kościelnym słupem, i został za to awansowany na generała a przynajmniej degradacja za splamienie honoru żołnierza i pozbawienie generalskiej emerytury)
  2. Morawiecki wykorzystał w interesach wiedzę powziętą jako funkcjonariusz publiczny Jest to
  przestępstwo insiderstwa (kryminał)
  3. Morawiecki sprzedał 25 proc działki za 190 tys a następnie tę samą ziemię odkupił za 1,9 mln zł. Z kim te transakcje? Z osobą odpowiedzialną za plan zagospodarowania przestrzennego. Wygląda to na ewidentną łąpówkę za przekształcenie gruntów z rolnych na inwestycyjne (drogi, rurociągi, budowniectwo wysokie) - kryminał dla obu.
  4. Przepisując ziemię na żonę, zrobił to w ten sposób, że zapewnił sobie zyski z przyszłej wartości. Ziemia ta, choć formalnie we władaniu żony była źródłem przychodu Morawieckiego. Powinien więc co roku oszacować bieżącą wartość gruntu i podać tę wartośc w swoim oświadczeniu majątkowym, czego nie zrobił - kryminał.
  5. Przy przekształceniu przeznaczenia działki płaci się opłatę adiacencką, związaną ze wzrostem wartości. NAleży prześwietlić czy została ona zapłacona i czy nie wykorzystano nacisków politycznych do jej zniesienia lub zmniejszenia.
  Nie twierdze że wszystkie te paragrafy zostały złamane, może Morawiecki spreparował na czas wszystkie dokumenty, cwana przecież wyga. Ale tyle strat Skarbu Państwa, tyle zagrożeń paragrafami kryminalnymi i to w stosunku do jednej z głownych osób w Państwie - należy to zbadać i to w sposób jawny.

 • Gość: Matołusz jak zawsze

  Oceniono 32 razy 18

  Nie jakość pracy polskich inżynierów, Matołuszu Kłamczuszu. Szefostwo jest zagraniczne, technologia też przywieziona. Decyduje tania praca. Dlatego zamykają fabryki Opla w Niemczech, a u nas nie.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 25 razy 15

  "Jakość pracy polskich pracowników, inżynierów oraz kadry zarządzającej jest tak wysoka, że podjęto decyzję o budowie ..." TOŻ TO BEŁKOT JAKIŚ !!!!!!!

 • tempa-dzida2

  Oceniono 24 razy 12

  Bardzo stary dowcip. Ale "pasuje".
  Pod blok na osiedlu podjeżdża rolnik (w domyśle Morawiecki) furmanką i krzyczy - kartofle, kartofle przywiozłem !!! Obraca się koń (w domyśle firma francuska) i komentuje: tak tak, ty kuźwa przywiozłeś.

 • kaczynski7

  Oceniono 10 razy 6

  czy produkowanie podwozi dostawczakow jest bardziej zaawansowane technologicznie od produkcji srednio zaawansowanej Astry? Chyba Pinokio nie ma sie czym chwalic. Jego mrzonki o technologicznym postepie w PL mozna miedzy bajki wlozyc bo tu to raczej "wyngiel i wyngiel" ...

 • outsider44

  Oceniono 6 razy 4

  "Zakład zostanie przekształcony, aby ulokować w nim produkcję lekkich samochodów dostawczych..."
  "Decyzja o uruchomieniu produkcji dużych samochodów dostawczych..."
  I jak tu Was nie kochać!? Dzięki Wam przecież wiem, że w Gliwicach będą produkowane lekkie, ale duże samochody dostawcze! Będziemy jedynym takim producentem na świecie! Chwała i Alleluja!

 • mackowy74

  Oceniono 8 razy 4

  STĄD TRZEBA SIĘ ZWIJAĆ A NIE INWESTOWAĆ!!KACZOR=LAND TO NIE JEST KRAJ NOWOCZESNY ,EUROPEJSKI, TU JEST XIX WIEK !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX