Nowoczesne samochody są naszpikowane technologiami, które umilają podróż kierowcy i pasażerom

Zaawansowane systemy multimedialne, szeroka integracja ze smartfonami, nagłośnienie wysokiej jakości oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa i wsparcia - to wszystko docenią kierowca i pasażerowie podczas podróży. Dzięki nowym technologiom samochody weszły na jeszcze wyższy poziom komfortu.
Zafira Life zaspokaja wszystkie wymagania - od uniwersalnego wnętrza i wysokiego komfortu po najnowocześniejszy system multimedialny i inteligentne rozwiązania wspomagające kierowcę

- mówił podczas prezentacji nowego Opla Zafiry Life Xavier Duchemin, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży, obsługi posprzedażnej i marketingu. To mieszanka wyjątkowo pożądana w modelach, których głównym zadaniem jest przewożenie ludzi w komfortowych warunkach i zapewnianie przyjemności z jazdy.

Komfort jazdy na pierwszym miejscu

Taką klasą aut są właśnie vany, którymi można wybrać się w długą wakacyjną podróż całą rodziną albo przewieźć nawet dziewięć osób na biznesowe spotkanie. Komfort i wygoda muszą stać tu na pierwszym miejscu. Dlatego eleganckie i bogato wyposażone vany cieszą się dużym powodzeniem w tym segmencie rynku. W wyższych wersjach Zafiry Life, Business VIP oraz Family Elite, Opel oferuje więc skórzane fotele zamontowane w aluminiowych prowadnicach, umożliwiających pełną i łatwą regulację. Co więcej, kierowca i pasażer mogą skorzystać z funkcji masażu. W nowej Zafirze mamy też dwustrefową klimatyzację, panoramiczne okno dachowe i duże możliwości konfiguracji wnętrza.

Opel Zafira LifeOpel Zafira Life fot. Opel

Multimedialne centrum rozrywki – zaawansowana nawigacja, informacje o korkach, ulubione aplikacje z telefonu na ekranie samochodu i świetne nagłośnienie

W dzisiejszych czasach na przyjemność podróżowania wpływają także przeróżne technologie. W nowej Zafirze Life systemy Multimedia i Multimedia Navi są wyposażone w duże 7-calowe ekrany dotykowe. Obydwa systemy mogą współpracować z telefonem przez Apple CarPlay i Android Auto. Daje nam to szybki dostęp do naszego smartfonu, muzyki na nim, wiadomości, głosowego asystenta i ulubionych aplikacji. W najbogatszej wersji Zafiry Life pasażerowie mogą liczyć na pierwszorzędne wrażenia akustyczne zapewniane przez 10 głośników.

System Multimedia Navi oferuje dodatkowo nawigację z mapami Europy w widoku 3D. Najciekawsze obiekty w dużych miastach są wyświetlane w formie trójwymiarowej.

Nowa Zafira Life może być wyposażona w Opel Connect. Co kryje się pod terminem Opel Connect? To swoisty anioł stróż kierowcy. O jego spokój dbają takie funkcje jak Navigation Online z informacjami o ruchu drogowym dostarczanymi w czasie rzeczywistym, bezpośrednie połączenie z pomocą drogową oraz system powiadamiania służb ratowniczych w sytuacjach awaryjnych. Pomoc można wezwać w ciągu kilku sekund, naciskając czerwony przycisk. W przypadku zadziałania napinaczy pasów bezpieczeństwa lub poduszek powietrznych połączenie ze służbami ratowniczymi jest nawiązywane automatycznie.

Opel Zafira LifeOpel Zafira Life fot. Opel

Jazda samochodem ma być przyjemnością, a nie męczącym obowiązkiem

Systemy wsparcia kierowcy mają za zadanie odciążyć go podczas prowadzenia samochodu i znacząco zwiększyć bezpieczeństwo jazdy.

Opel Zafira Life jako jedno z pierwszych aut wprowadza do segmentu vanów kolorowy wyświetlacz projekcyjny, gdzie wyświetlane są informacje o prędkości, wskazania nawigacji oraz odległości od pojazdu poprzedzającego. Umieszczony jest tuż przed oczami, nie trzeba więc odrywać wzroku od drogi w poszukiwaniu ekranu na desce rozdzielczej. Do niedawna było to rozwiązanie stosowane tylko w najdroższych samochodach klasy premium.

Panoramiczna kamera cofania o kącie widzenia 180 stopni obejmuje nie tylko to, co znajduje się tuż za zderzakiem, ale także pomaga dostrzec obiekty znajdujące się z boku pojazdu. Ponadto Zafira Life potrafi również wyświetlić na ekranie obraz samochodu z góry, co zdecydowanie ułatwia manewrowanie na parkingach i w ciasnych przestrzeniach.

Opel Zafira Life wyposażony jest w liczne systemy wspomagające prowadzenie pojazdu. Kamera i radar monitorują obszar przed samochodem. System rozpoznaje nawet obecność pieszych przechodzących przez jezdnię i może zainicjować hamowanie awaryjne przy prędkości do 30 km/h. To system, który pozwala uniknąć większość typowych stłuczek i kolizji w mieście.

Z kolei adaptacyjny tempomat to system, który sprawi, że nawet monotonne, autostradowe odcinki staną się przyjemniejsze. Dostosowuje prędkość do pojazdu poprzedzającego i automatycznie zwalnia w razie potrzeby, nawet do 20 km/h. Systemy utrzymania pojazdu na pasie ruchu oraz wykrywania zmęczenia ostrzegają kierowcę, który zbyt długo prowadzi pojazd i powinien zrobić sobie przerwę w podróży.

Opel Zafira LifeOpel Zafira Life fot. Opel

Dzięki nowoczesnym technologiom samochody mogą zapewnić dotąd niespotykany komfort podróży. Potwierdza to nowy Opel Zafira Life, który łączy przestronne, bogato wyposażone wnętrze z najnowszymi systemami bezpieczeństwa, zaawansowanym systemem multimedialnym i tak przydatnymi rozwiązaniami jak Opel Connect.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.