Nowy Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake - stylowo, praktycznie i w 4,0 s do setki
Równe cztery sekundy do setki to oczywiście wynik wzmocnionej wersji CLA 45 S. Pod maską pracuje tu dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o imponujących parametrach - 421 KM mocy i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To ta sama jednostka AMG, co w hatchbacku. W stylowym Shooting Brake'u pozwala na osiągnięcie 100 km/h we wspomniane 4,0 s i rozpędzenie się do 270 km/h.
Bez litery S Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake przyspiesza tylko niewiele wolniej - wskazówka prędkościomierza dociera do 100 km/h w 4,1 s. Wyraźnie niższa jest za to prędkość maksymalna, która wynosi tradycyjne 250 km/h. W zwykłym AMG 45 do dyspozycji kierowcy oddano 387 KM i 480 Nm.
Standardem jest nowa 8-stopniowa przekładnia dwusprzęgłowa AMG SPEEDSHIFT DCT-8G oraz aktywny napęd na cztery koła AMG Performance 4MATIC+. Podobnie jak w przypadku hatchbacka praca inżynierów nie ograniczyła się tylko do wsadzenia pod maskę potężnego silnika - Shooting Brake doczekał się kompleksowego dostosowania do prawdziwie sportowej jazdy.
Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake 2020 fot. Mercedes
Tradycyjnie Mercedes w wersji AMG doczekał się ostrego pakietu stylistycznego, który tylko podkreśla oszałamiające osiągi nowego modelu. Również wnętrze doprawiono na sportowo - na pokładzie nie zabraknie alcantary, czerwonych przeszyć i akcentów, dobrze trzymających foteli oraz metalowych nakładek na pedały. Nowego Mercedesa-AMG CLA 45 Shooting Brake można już obejrzeć dokładnie na promocyjnym filmie:
Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake 2020 fot. Mercedes
-
Już w 2021 r. kierowcy z prawem jazdy kat. B zyskają nowe uprawnienia. Pod dwoma warunkami
-
Też tak robisz? Siedem złych nawyków, które wykończą twój samochód
-
Najciekawsze premiery roku 2021. Wybraliśmy dziesięć samochodów. Od Dacii po Ferrari
-
Zmiany w przeglądach w 2021 r. Zdjęcia, które zrobi diagnosta to tylko początek listy
-
Nowa Lada Niva będzie najtańszym SUV-em w Europie. Renault chce powtórzyć sukces Dacii Duster
- Uciekamy z zimowych pułapek. Czarny lód, śnieg na drodze, zasypane linie i zaspa
- Nie myjesz samochodu zimą? To błąd. Podpowiadamy, jak to robić właściwie
- Czym jest ujemna emisja?
- Jak się jeździ Unimogiem? Terenowa ciężarówka jest pełna niespodzianek
- Jak uruchomić samochód przy pomocy kabli rozruchowych? To proste, ale bądź ostrożny
Forum
- Kuligi czas zacząć. (21)
- Kleber Quadraxer 2 - test kompletny (21)
- NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł (55)
- O/T? czy jak najbardziej T? Edukacja seksualna (28)
- OT - więcej religii, mniej edukacji seksualnej.... (98)
- Kolejny wypadek. (70)
- U mnie wreszcie troche bialo :-) (12)
- Kuny nie są fajne (45)
- OT - Prezes nadal nie wydał "czerwonej książeczki" (18)
- Cały Top Gear online - jest (11)