Nowy Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake - stylowo, praktycznie i w 4,0 s do setki

Mercedes rozbudowuje rodzinę nowej Klasy A o kolejne sportowe odmiany AMG. Widzieliśmy już hatchbacka, a teraz przyszedł czas na CLA Shooting Brake. Wersja A45 jest wręcz absurdalnie szybka.

Równe cztery sekundy do setki to oczywiście wynik wzmocnionej wersji CLA 45 S. Pod maską pracuje tu dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o imponujących parametrach - 421 KM mocy i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To ta sama jednostka AMG, co w hatchbacku. W stylowym Shooting Brake'u pozwala na osiągnięcie 100 km/h we wspomniane 4,0 s i rozpędzenie się do 270 km/h.

Bez litery S Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake przyspiesza tylko niewiele wolniej - wskazówka prędkościomierza dociera do 100 km/h w 4,1 s. Wyraźnie niższa jest za to prędkość maksymalna, która wynosi tradycyjne 250 km/h. W zwykłym AMG 45 do dyspozycji kierowcy oddano 387 KM i 480 Nm.

Standardem jest nowa 8-stopniowa przekładnia dwusprzęgłowa AMG SPEEDSHIFT DCT-8G oraz aktywny napęd na cztery koła AMG Performance 4MATIC+. Podobnie jak w przypadku hatchbacka praca inżynierów nie ograniczyła się tylko do wsadzenia pod maskę potężnego silnika - Shooting Brake doczekał się kompleksowego dostosowania do prawdziwie sportowej jazdy.

Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake 2020Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake 2020 fot. Mercedes

Tradycyjnie Mercedes w wersji AMG doczekał się ostrego pakietu stylistycznego, który tylko podkreśla oszałamiające osiągi nowego modelu. Również wnętrze doprawiono na sportowo - na pokładzie nie zabraknie alcantary, czerwonych przeszyć i akcentów, dobrze trzymających foteli oraz metalowych nakładek na pedały. Nowego Mercedesa-AMG CLA 45 Shooting Brake można już obejrzeć dokładnie na promocyjnym filmie:

 

Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake 2020Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake 2020 fot. Mercedes

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.