Opel Corsa wyceniony w Polsce - cennik zaczyna się od 50 tys. zł

Nowy Opel Corsa lada moment pojawi się w Polskich salonach. Miejski Opel został właśnie wyceniony. Corsa kosztuje niecałe 50 tysięcy złotych, ale cennik sięga znacznie dalej.

Cennik Opla Corsy otwiera bazowa wersja Corsa. Za wariant z 75-konnym silnikiem 1.2 zapłacimy 49 990 zł. Na listę wyposażenia standardowego trafiły m.in. elektryczne szyby i lusterka, tempomat, układ utrzymywania pasa ruchu i rozpoznawania znaków drogowych, system ostrzegający przed kolizją oraz radio ze złączem Bluetooth. W bazowej wersji zabrakło jednak klimatyzacji –musimy za nią dopłacić 4 tys. zł. Lista opcji dodatkowych jest jednak bardzo krótka – poza wspomnianą klimatyzacją, możemy dokupić jedynie koło zapasowe oraz system e-call Opel Connect. Decydując się na wariant otwierający cennik, nie mamy nawet opcji wyboru koloru nadwozia – auto występuje tylko w podstawowym szarym metalicznym lakierze Platinium.

Opel Corsa 2020Opel Corsa 2020 fot. Opel

Druga wersja Edition startuje z progu cenowego 54 750 zł i jest dostępna ze wszystkimi wersjami silnikowymi, poza najmocniejszą odmianą 1.2 Turbo o mocy 130 KM. Tu lista wyposażenia jest bardziej obfita – mamy już klamki w kolorze nadwozia i klimatyzację z nawiewami na tylną kanapę. Opcjonalnie możemy wyposażyć Corsę także w kamerę cofania, LED-owe światła czy podgrzewanie foteli i kierownicy.

Zobacz wideo

Bogato wyposażony mieszczuch

Trzecia wersja Elegance to już naprawdę bogato wyposażony miejski hatchback. Pod maskę może trafić najmocniejszy 130-konny silnik 1.2 Turbo, zestawiony z ośmiobiegową przekładnią automatyczną. Na pokładzie znajdziemy już rozbudowany system multimedialny (ale bez nawigacji), automatyczne światła LED, czujnik deszczu, aluminiowe felgi oraz skórzane wykończenie kierownicy i drążka zmiany biegów. Taka konfiguracja zaczyna się od 60 850 zł, jednak ze wspomnianym 130-konnym motorem kosztuje 77 150 zł.

O 500 zł droższa od Elegance, jest wersja GS-Line (dotyczy to każdej wersji silnikowej poza bazowym 1.2 75 KM, które w tej odmianie nie występuje). Corsa w takiej konfiguracji ma usportowioną stylistykę i zawieszenie, sportowe fotele, inne wzory felg oraz diodowe tylne światła.

Rozrzut cen nowej Corsy jest dość spory. Bazowo model startuje od 50 tysięcy złotych, jednak cena topowej odmiany to już blisko 80 tysięcy. Teoretycznie nie powinno to dziwić, jeśli uwzględnimy spore różnice w wyposażeniu i możliwościach konfiguracji. Pozostaje tylko pytanie, czy nie zabraknie chętnych na tak drogie auto segmentu B.

Opel Corsa 2020Opel Corsa 2020 fot. Opel

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.