A4. Koniec utrudnień na autostradzie A4 pod Wrocławiem - remont PPO Karwiany zakończony

Utrudnienia na autostradzie A4 pod Wrocławiem to już przeszłość w tym tygodniu zakończono roboty związane z remontem Punktu Poboru Opłat Karwiany.

Utrudnienia na autostradzie A4 - pod Wrocławiem już bez przeszkód

Drogowcy rozpoczęli usuwanie wszystkich elementów czasowej organizacji ruchu już w godzinach wieczornych w poniedziałek 24 czerwca. Kierowcy bez przeszkód mogą się poruszać po autostradzie A4 w okolicy Punktu Poboru Opłat Karwiany od wtorku 25 czerwca.

Remont trwał od 20 maja i obejmował obie jezdnie autostrady A4 na dojazdach jak i cały plac PPO Karwiany w km 155+850 ÷ 156+950. Udało się go zakończyć akurat na wakacje, co z pewnością ucieszy kierowców, którzy będą się wybierać w urlopową podróż. Wartość umowna inwestycji to 9 563 414,80 zł brutto. Co zrobiono podczas remontu? W ramach zadania wykonane zostały między innymi:

  • prace przygotowawcze i organizacyjne, w tym dokumentacja projektowa, projekty stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z objazdami na czas robót, zapewnienie wody pitnej dla użytkowników drogi,
  • frezowanie warstw bitumicznych (ścieralna, wiążąca, podbudowa),
  • ułożenie podbudowy zasadniczej, warstw wiążącej i ścieralnej,
  • wymiana barier betonowych i plastikowych,
  • wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego,
  • wymianę dylatacji bitumicznych na obiektach mostowych.

Drogowcom został jeszcze remont parkingu

Do wykonania w ramach zadania jest jeszcze remont parkingu przy PPO. Zgodnie z planami ma się zakończyć do 4 lipca 2019r.,

Prace te nie będą powodowały utrudnień na autostradzie i samym PPO Karwiany.

To nie koniec remontów na A4 - województwo opolskie

W ostatni weekend czerwca rozpoczną się pierwsze prace związane z remontem jezdni południowej autostrady A4 w województwie opolskim, tj. jezdni w kierunku Katowic, na wysokości Góry Św. Anny, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle.

Na ponad 7-kilometrowym odcinku autostrady zostanie wykonany remont poszczególnych warstw nawierzchni jezdni. Oddanie do ruchu wyremontowanego odcinka jezdni południowej planowane jest do końca września 2019 r.

Źródło: GDDKiA

Zobacz wideo