Opel Zafira Life wyceniony w Polsce. Nowy van wyjeżdża na drogi

Opel Zafira z rodzinnego minivana ewoluował w nawet 9-osobowego busa. Nowy model właśnie wchodzi do sprzedaży na polskim rynku. Bazowa wersja kosztuje 134 750 zł.

Do francusko-japońskich trojaczków (Citroen Spacetourer, Peugeot Traveller i Toyota ProAce) właśnie dołącza czwarty z rodzeństwa. Choć gabarytowo i historycznie powinien nazywać się Vivaro, Opel zdecydował się swojego osobowego busa ochrzcić Zafirą. Marka nawiązała tym samym do niesamowicie praktycznego rodzinnego wozu, produkowanego od końca lat dziewięćdziesiątych. Możliwe, że nazwa Vivaro trafi na tylną klapę wersji dostawczej.

Zobacz wideo

Opel Zafira Life Compact to model o bardzo szerokich możliwościach. Standardowo oferuje pięć miejsc dla pasażerów. Turbodoładowany silnik wysokoprężny 1.5 o mocy 102 KM spełnia wymagania normy Euro 6d-TEMP.

Opel Zafira Life to wielofunkcyjny samochód osobowy, który oferujemy w trzech długościach nadwozia. Dzięki temu klienci mogą dopasować model idealnie odpowiadający na ich potrzeby. Zafira Life skierowana jest przed wszystkim do klientów biznesowych oraz poszukujących dużego auta rodzinnego, dlatego też wersje wyposażenia dostępne na polskim rynku zostały tak skonfigurowane, by łatwo można było dobrać właściwy wariant do potrzeb użytkownika

– powiedział dyrektor marki Opel w Polsce, Grzegorz Handzlik.

Opel Zafira Life 2019Opel Zafira Life 2019 Opel

Praktyczność, komfort i bezpieczeństwo

Opel Zafira Life jest dostępny w trzech wersjach o różnych długościach nadwozia: Compact – 4,60 m, Long – 4,95 m oraz Extra Long – 5,30 m. Na polskim rynku oferowane są cztery wersje wyposażenia – Business i Business VIP skierowane są przede wszystkim do klienta biznesowego, a Family i Family Elite, odpowiadają na potrzeby użytkowników szukających dużego samochodu rodzinnego.

Szyta na miarę

Standardowy wariant zabierze na pokład 5 osób, ale opcjonalnie można zwiększyć liczbę miejsc siedzących aż do 9. Dostęp do przestrzeni bagażowej ułatwiają tylne przeszklone drzwi dwuskrzydłowe, otwierane pod kątem 180 stopni. Klimatyzacja manualna oraz pochłaniające ciepło przyciemniane szyby Solar Protect zapewniają podróżującym komfort nawet w słoneczne dni. Bezpieczeństwo zwiększają światła LED do jazdy dziennej, przednie światła przeciwmgielne oraz czujniki deszczu i automatyczne wycieraczki.

Wersja Zafira Life Business VIP standardowo jest wariantem 6-osobowym z indywidualnymi fotelami dla każdego z pasażerów. Wszystkie trzy rzędy foteli mają dostęp do gniazdka elektrycznego 12 V, do którego można podłączyć laptopy i inne urządzenia elektroniczne. Samochód wyposażony jest również w elektrycznie sterowane drzwi przesuwne, które można zdalnie otwierać za pomocą ruchu stopy.

Opel Zafira Life 2019Opel Zafira Life 2019 Opel

Zafira Life Family, jest standardowo oferowana w wersji 5 osobowej. Opcjonalnie może zostać skonfigurowana tak, aby zapewniła miejsce dla ośmiu osób, niezależnie od długości pojazdu. W tym wariancie fotele drugiego i trzeciego rzędu można przesuwać na aluminiowych szynach, co pozwala na elastyczną aranżację wnętrza i jego dostosowanie do potrzeb.

W wersji Zafira Life Family Elite komfort dodatkowo zwiększają podgrzewane przednie fotele z funkcją masażu oraz z elektrycznym sterowaniem. Rodzinnemu podróżowaniu sprzyjają opcjonalnie indywidualne fotele w drugim rzędzie z możliwością ustawienia tyłem do kierunku jazdy oraz składany przesuwny stolik mocowany do szyn pomiędzy drugim i trzecim rzędem foteli. Opel Zafira Life Family Elite wyposażony jest ponadto w wyświetlacz projekcyjny (Head up) oraz dach panoramiczny.

Systemy bezpieczeństwa

Opel Zafira Life może być wyposażona w system wykrywania zmęczenia kierowcy, system rozpoznawania znaków drogowych, czy system ostrzegania o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu, a także pakiet Bezpieczeństwo, który zawiera system ostrzegania przed potencjalną kolizją, układ awaryjnego hamowania oraz tempomat adaptacyjny. Do każdego wariantu można również zamówić opcjonalny system kontroli trakcji IntelliGrip, oraz panoramiczną kamerę cofania, która ułatwia parkowanie samochodu. Zaletą modelu jest też wysokość poniżej 1,90 m (dotyczy to większości wersji). Dzięki temu wjazd na parkingi podziemne lub wielopoziomowe nie sprawia trudności.

Opel Zafira Life 2019Opel Zafira Life 2019 Opel

Szeroka gama silnikowa

W gamie silnikowej znalazły się nowoczesne silniki wysokoprężne o objętości skokowej 1.5 i 2.0. Czterocylindrowe motory oferują moc od 102 KM do 177 KM.

W początkowej ofercie znajduje się silnik 1.5 o mocy 120 KM generujący moment obrotowy 300 Nm przy 1750 obr./min. Bazowy silnik o mocy 102 KM pojawi się w ofercie w najbliższym czasie. Obie wersje są oferowane z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Silnik 2.0 jest dostępny w dwóch wersjach i kombinacjach: w wersji o mocy 150 KM z 6-biegową manualną skrzynią biegów oraz o mocy 177 KM z 8-biegową przekładnią automatyczną. Oba silniki generują momenty obrotowe odpowiednio 370 i 400 Nm przy 2000 obr./min. Zafira Life z najwyższej klasy silnikiem przyspiesza od zera do 100 km/h w zaledwie 10,4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 185 km/h.

Oprócz wersji z silnikami wysokoprężnymi Euro 6d-TEMP nowy Opel Zafira Life od początku 2021 r. będzie także oferowany jako pojazd całkowicie elektryczny. W ten sposób Opel kontynuuje realizację strategii zrównoważonego rozwoju i planu PACE!, dążąc do elektryfikacji marki.

Opel Zafira Life 2019Opel Zafira Life 2019 Opel

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.