Nowa Kia Niro - Kia odświeża obydwie hybrydowe wersje SUV-a

Nowa Kia Niro przyjedzie do Genewy. Koreańczycy postanowili odświeżyć Niro w klasycznej wersji hybrydowej oraz tej ładowanej z gniazdka.

Nowa Kia Niro oznacza lifting i kilka nowości na nowy rok modelowy, więc nie może być mowy o rewolucyjnych zmianach. Z wyglądu hybrydy upodobnią się bardziej do elektrycznej Kii Niro. A to oznacza lekko przeprojektowany grill, troszkę zmienione zderzaki, nowocześniejsze reflektory i kilka innych stylistycznych akcentów.

Przy okazji liftingu w ofercie pojawią się nowe wzory obręczy kół. Możemy się także spodziewać dodatkowych lakierów.

Kia Niro 2019Kia Niro 2019 fot. Kia

Wnętrze nowej Kii Niro również zostanie odświeżone, a producent obiecuje wykorzystanie przyjemniejszych w dotyku materiałów wyższej jakości. Standardem będzie 8-calowy ekran dotykowy i mały wyświetlacz pomiędzy zegarami o przekątnej 4,2 cala. Za dopłatą Niro będzie można wyposażyć w 7-calowy wirtualny kokpit i aż 10,25 calowy ekran systemu multimedialnego. Ten również zostanie zaktualizowany i ma oferować wiele funkcji typu connect.

Kia ulepszyła także pokładowe systemy bezpieczeństwa i da kierowcom do wyboru kolejne wzory tapicerki.

Ani zwykła hybryda, ani hybryda plug-in nie doczekają się zmian w napędzie. W dalszym ciągu za napędzanie SUV-a będzie odpowiedzialny silnik 1.6 GDi wspierany przez silnik elektryczny. Niro PHEV na samym prądzie, wg deklaracji producenta, pokona 49 km.

Nowa Kia Niro Hybrid i Kia Niro Plug-in Hybrid wejdą do sprzedaży w Europie w drugim kwartale.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.