Nowy ambasador Moto.pl - poznajcie Karolinę Pilarczyk

Nie wszyscy wiedzą, że Polacy odnoszą ogromne sukcesy w motorsporcie. Jednym z nich jest drift, który należy do wyjątkowo widowiskowych sportów - kłęby dymu, ogromne prędkości i utrzymywanie auta w kontrolowanym poślizgu. Wśród polskich zawodników driftingu jest kobieta - Karolina Pilarczyk, która właśnie została ambasadorką Moto.pl.

Różowe szpilki, wielkie serce do zwierząt i niesamowity temperament za kierownicą – te trzy cechy jako pierwsze przychodzą do głowy na pytanie „jaka jest Karolina Pilarczyk?”. Piękna brunetka wzięła w garść stereotyp „baby za kierownicą”, zgniotła go w kulkę i jednym celnym ruchem wrzuciła do kosza na śmieci. A potem poszła pokazać facetom jak się jeździ.

Sky is the limit!

Przygoda Karoliny Pilarczyk z driftingiem zaczęła się w 2004 roku i był to klasyczny przykład miłości od pierwszego wejrzenia. Na zawodach ¼ mili organizowanych przez Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego, Maciej Polody zrobił pokaz driftu. Karolina spojrzała na pojazd utrzymywany w kontrolowanym poślizgu i powiedziała „tak! To jest to, co będę robić”. Choć większość ludzi pewnie zakończyła by swoje marzenia na fazie planowania, Karolina rok później kupiła swój pierwszy driftowóz – BMW E36 328 i wystartowała w pierwszych zawodach driftingowych zorganizowanych w Polsce – Toyo Drift Cup 2005. Pierwsze kroki w tym sporcie stawiała nieśmiało, jak sama mówi „w butach na obcasie i na oponach, na których musiała wrócić do Warszawy”.

Karolina Pilarczyk - ambasadorka Moto.plKarolina Pilarczyk - ambasadorka Moto.pl materiały prasowe Karoliny Pilarczyk

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. W myśl tej zasady trzy lata później, w 2008 roku, Karolina Pilarczyk zdobyła licencję Polskiej Federacji Driftu. Została tym samym pierwszą kobietą w Polsce, która profesjonalnie zajęła się driftingiem. Później zaczęły się wariacje na temat samochodu, którym startowała w zawodach. W realizacji szalonego pomysłu, jakim był montaż silnika LS z Chevroleta w aucie driftingowym, pomógł zespół Karoliny, któremu przewodzi Mariusz Dziurleja – menadżer zawodniczki, a prywatnie życiowy partner.

Piękna i bestia

Karolina to drobna i szczupła brunetka, ale do prowadzenia jej samochodu potrzeba – mówiąc kolokwialnie – jaj. Auto bazuje na konstrukcji Nissana 200SX S14A, który w kręgach fanatyków japońskiej motoryzacji znany jest szerzej jako „Silvia”. Japoński motor zastąpiono jednak potężną, amerykańską konstrukcją z Chevroleta Corvette, stąd też początkowa nazwa – „Silvette”. Teraz jednak driftowóz Karoliny nazywa się „Predator YT615K”, a pod maską drzemie V-ósemka LSX 6.2 Vortech Supercharger, która generuje potężną moc ponad 750 KM. Patrząc na auto Karoliny z zewnątrz, trudno doszukać się genów japońskiej motoryzacji. Wszystko przez to, że samochód posiada customowy body-kit stylizowany na Camaro z 1967 roku. Oczywiście obowiązkowo w różowym kolorze!

Karolina Pilarczyk - ambasadorka Moto.plKarolina Pilarczyk - ambasadorka Moto.pl materiały prasowe Karoliny Pilarczyk

Sukcesy

Karolina Pilarczyk nazywana jest Królową Polskiego Driftu. I nie jest to tylko pusty tytuł – jest nie tylko pierwszą licencjonowaną drifterką w Polsce, ale posiada także licencję King of Europe, King of Asia, Drift Open oraz Polskiej Federacji Driftu. Karolina startuje w zawodach driftingowych na całym świecie i właśnie rusza na podbój Ameryki – otrzymała również licencję najbardziej prestiżowej ligi driftingowej na świecie Formula Drift i w sezonie 2019 wystartuje w zawodach Formula Drift PRO2.

Choć zawodowo Karolina była związana z branżą IT, w jej żyłach płynie benzyna. I to wysokooktanowa. Dlatego trudno wyobrazić sobie lepszego ambasadora naszego portalu Moto.pl.

Jestem zaszczycona, że zostałam ambasadorką tak fantastycznego portalu motoryzacyjnego jakim jest Moto.pl. Chcemy pokazać piękno samochodów i motorsportu od innej strony, pasję która za tym stoi, ludzi, którzy tworzą to środowisko, ciekawe wydarzenia związane z samochodami, motorsport „od kuchni”. Uważam, że dużym atutem jest fakt, że ambasadorem jednego z największych portali motoryzacyjnych w Polsce jest właśnie kobieta, która jednocześnie związana jest z profesjonalnym motorsportem, bo to pozwala na szersze spojrzenie na tę tematykę.

Karolina Pilarczyk - ambasadorka Moto.plKarolina Pilarczyk - ambasadorka Moto.pl materiały prasowe Karoliny Pilarczyk

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.