Nowa Kia ProCeed - wiemy, ile będzie kosztować wyjściowo

Filip Trusz
94 990 zł - taka kwota ma otworzyć cennik nowej Kii ProCeed. To sporo, ale koreański shooting brake będzie oferowany tylko w najwyższych wersjach wyposażenia.

Kia nie opublikowała jeszcze oficjalnego cennika nowej Kii ProCeed, ale wyjściową cenę nowego modelu poznaliśmy dzięki naszym kolegom z serwisu Autokult.pl. Udało im się potwierdzić u jednego z warszawskich dilerów marki, że ceny Kii ProCeed będą startować od 94 990 zł.

To wysoka cena, ale Kia ProCeed będzie oferowana tylko w najwyższych, bardzo bogato wyposażonych wersjach GT Line oraz GT. Na zdjęciu katalogu, jakie pojawiło się na Autokulcie, widzimy, że ProCeed już w standardzie będzie wyposażony w automatyczną klimatyzację, system autonomicznego hamowania, asystenta utrzymania pasa ruchu, światła w technologii LED, system bezkluczykowego dostępu, aluminiowe obręcze kół, kolorowy dotykowy ekran LCD z obsługą Apple CarPlay oraz Android Auto.

Możemy się spodziewać, że polski importer już niedługo zaprezentuje nam pełny cennik nowej Kii ProCeed.

Kia ProCeedKia ProCeed fot. Kia

Kia ProCeed - najważniejsze informacje

Nowa Kia Proceed ma 4 605 mm długości, czyli jest dłuższa od kombi o 5 mm. Ma też dłuższy przedni zwis (855 mm), a pod względem wysokości kombi góruje nad shooting brake’iem o 43 mm. Wysokość ProCeeda wynosi 1.422 mm. Prześwit ProCeeda jest mniejszy o 5 mm niż w kombi i liczy 135 mm. Skonstruowany na tej samej platformie K2, co inne modele rodziny Ceed, ProCeed ma identyczny rozstaw osi wynoszący 2.650 mm.

Bagażnik pomieści aż 594 litry. To o 50 proc. więcej niż w pięciodrzwiowy Ceed.

Kia ProCeedKia ProCeed fot. Łukasz Kifer

Topowa Kia ProCeed GT będzie napędzana rzez 1,6-litrowy silnik T-GDi, identyczny z tym, który służy do napędu nowego Ceeda GT. Maksymalna moc tej jednostki napędowej wynosi 204 KM, a maksymalny moment obrotowy – 265 Nm. Silnik współpracuje z siedmiobiegową przekładnią o dwóch sprzęgłach, która może pracować w trybie automatycznej lub ręcznej zmiany biegów. Osiągi poznamy bliżej rynkowej premiery.

Kia ProCeed w wersji GT-Line będzie dostępna z trzema silnikami do wyboru:

  • benzynowe 1.0 T-GDi o mocy 120 KM i 172 Nm
  • benzynowe 1.4 T-GDi o mocy 140 KM i 242 Nm
  • wysokoprężne 1.6 CRDi o mocy 136 KM i 280 Nm (320 Nm z automatem)

Źródło: Autokult.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.