Nieoznakowana Kia Stinger - nowy bat policji na piratów

Kilka sztuk Kii Stinger GT trafi do służby w Policji. Samochody będą pełnić rolę nieoznakowanych radiowozów drogówki. Policjanci zdecydowali się również na najmocniejszą odmianę GT, która będzie wykorzystywana w celach reprezentacyjnych.

Jak podaje serwis auto.dziennik.pl, policyjna Kia Stinger zaprezentowana podczas X edycji Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych - Fleet Market 2018 zorganizowanych w Warszawie w halach byłej Fabryki Samochodów Osobowych trafi za chwilę do służby. Chodzi o samochód w najmocniejszej wersji GT z silnikiem 3.3 V6 T-GDI o mocy 370 KM.

Policyjny Stinger GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 270 km/h. Silnik V6 współpracuje z 8-stopniową skrzynią biegów. Będzie to najszybszy samochód służący dla policji.

Według ustaleń redaktora Tomasza Sewastianowicza będzie to dokładnie ten sam egzemplarz zaprezentowany na targach. Auto trafi do Komendy Stołecznej Policji w roli flagowego samochodu reprezentacyjnego. Takie auta są wykorzystywane np. podczas przejazdów kolumny prezydenckiej lub w trakcie wizyt ważnych polityków z zagranicy. Auto będzie używane również podczas uroczystości państwowych.

Oprócz tego do policyjnej floty trafi 8 sztuk modelu Stinger, które będą służyć jako nowe, nieoznakowane radiowozy drogówki. Samochody powinny pojawić się na ulicach jeszcze w listopadzie. Będą łapać piratów drogowych razem z nieoznakowanymi autami marki BMW.

Więcej o: