Dlaczego Toyota zrezygnowała z nazwy Auris?

Od ponad dekady nazwa Auris kojarzyła się nam z kompaktowym hatchbackiem od Toyoty. Jednak po ostatnich zmianach przyjdzie nam zapomnieć o tym modelu na rzecz nowej-starej nazwy - Corolla. Wiemy, jaki jest powód tych zmian.

W rozmowie z magazynem Automotive News Europe, Matt Harrison pełniący funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu w europejskiej centrali Toyoty, zdradził że reaktywacja starej nazwy nie nastąpiła z powodu braków sukcesu modelu Auris. Taki ruch wynika z konieczności skoordynowania globalnej polityki Toyoty. Kierownictwo marki doszło do wniosku, że różne nazewnictwo modeli w poszczególnych częściach świata nie jest optymalną sytuacją, ponieważ w tym wszystkim brakuje spójności.

W tej chwili udział napędów hybrydowych w sprzedaży Toyoty Auris wynosi około 77 proc. Nowa Corolla jest oferowana w dwóch odmianach hybrydowych: 122- i 180-konnej i cieszy się porównywalną popularnością - notuje wynik na poziomie 85 proc. Dla porównania hybrydowy C-HR to 87 proc. całej sprzedaży japońskiego crossovera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.