Aurus Arsenal - oto nowy minivan Putina. Wygląda jak karawan

Kilka dni temu prezentowaliśmy prezydencką limuzynę Aurus Senat, a teraz przyszedł czas na kolejny samochód, który w najbliższym czasie dołączy do rosyjskiej kolumny prezydenckiej.

Luksusowy minivan Arsenal to jeden z trzech modeli opracowanych przez rosyjską firmę Aurus. Pierwszym odbiorcą nowego modelu będzie prezydent Władimir Putin, ale docelowo samochody będą dostępne dla najwyższych urzędników w Rosji. Producent ma bardzo ambitne plany - zamierza produkować rocznie nawet 10 tys. samochodów. Jednak na chwilę obecną bardzo trudno zweryfikować te plany.

Kilka dni temu na ulicach Moskwy przyłapano pierwsze egzemplarze modelu Arsenal. Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli tego producenta, design nawiązuje do konkurencyjnych modeli. Na pierwszy rzut oka samochód trochę przypomina... karawan pogrzebowy.

 

Pod maską pracuje hybrydowy układ napędowy składający się z silnika spalinowego V8 o pojemności 4,4 litra i jednostki elektrycznej. Łączna moc to 607 KM, która jest przekazywana za pośrednictwem 10-stopniowej przekładni automatycznej. Producent nie ujawnia szczegółów na temat wyposażenia standardowego, ale można się spodziewać, że będzie luksusowo.

Więcej o: