Cupra Ateca - cennik 2018. Nowy, ostry SUV z Iberii już za moment zadebiutuje w Polsce. Znamy ceny

Już tylko tygodnie dzielą nas od premiery pierwszych egzemplarzy modelu Cupra Ateca na Polskich drogach. Polski importer ujawnił ceny - nie będzie tanio.

W ramach nowej strategii marka Cupra występuje pod osobnym logotypem i będzie skupiać się na mocniejszych i bardziej zaawansowanych technologicznie modelach w stosunku do marki-matki, czyli Seata. Submarka zajmie się również obszarem sportów wyścigowych, co do tej pory było domeną ekipy z Seat Sport.

Pierwszym modelem spod znaku Cupra będzie usportowiony SUV o nazwie Ateca. Samochód ma pod maską silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM. Jednostka współpracuje z 7-stopniową skrzynią DSG, a napęd jest przekazywany na obie osie. Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy, prędkość maksymalna to 245 km/h.

Cennik Cupry Ateca startuje w Polsce od 191 900 złotych. Nie jest tanio, ale na liście wyposażenia standardowego nie zabraknie takich elementów, jak 8-calowy ekran dotykowy, kamera 360 stopni, nawigacja, adaptacyjne zawieszenie, bezkluczykowy dostęp Kessy czy system bezprzewodowego ładowania smartfona.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.