Koncepcyjny model zbudowano na bazie Infiniti Q60 Red Sport 400. Pod maską pracuje podwójnie doładowany silnik V6 o pojemności trzech litrów. Jednostka rozwija 405 KM maksymalnej mocy, oferując przy tym 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To jednak nie koniec. Silnik spalinowy jest wspomagany układem hybrydowym z akumulatorem o pojemności 4,4 kWh i trzema silnikami elektrycznymi, które razem generują moc 163 KM. Dzięki temu maksymalna moc zestawu to 571 KM.
Infiniti nie ujawnia szczegółów na temat osiągów, ale można się spodziewać, że maszyna przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund. Oprócz potężnej jednostki pod maską, inżynierowie musieli wymienić układ hamulcowy na wydajniejszy. Infiniti ma karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe o średnicy 360 i 380 mm. Oprócz tego samochód ma sportowe zawieszenie oraz układ kontroli trakcji pracujący w trzech trybach.
Nad aerodynamiką samochodu czuwali inżynierowie ekipy Renault Sport Formula One Team. Wyposażono go w powiększone wloty powietrza, wentylowaną maskę oraz kilka dodatków ulepszających aerodynamikę. Tylne skrzydło poprawi przyczepność podczas jazdy w dużymi prędkościami i w zakrętach.
Układ hybrydowy pod maską zwiększył masę samochodu o 200 kg. Dlatego inżynierowie musieli dołożyć sporo dodatków z włókna węglowego, żeby obniżyć masę. Przy okazji usunięto fabryczny dach panoramiczny i tylną kanapę. Koncepcyjny model waży 1775 kg, czyli zaledwie 24 kg więcej niż wersja Q60 Red Sport 400. Przy okazji udało się obniżyć środek ciężkości, co znacząco wpłynie na właściwości jezdne.
Wszystko wskazuje na to, że koncept Infiniti w końcu trafi na ulice, jak tylko skończą się prace rozwojowe.