Volkswagen Beetle Final Edition - VW pożegna kultowy model specjalną edycją

Na początku roku szef działu badań i rozwoju Volkswagena ogłosił, że aktualna generacja modelu Beetle nie doczeka się następcy. Jednak wszystko wskazuje na to, że zanim na dobre pożegnamy ten model, pojawi się jeszcze pożegnalna wersja.

Specjaliści od deszyfrowania numerów VIN z VWVortex odkryli, że niemiecki producent zaplanował model Beetle Final Edition. Samochód pojawi się w sprzedaży dopiero w przyszłym roku, ale zaraz potem samochód zniknie z oferty Volkswagena. Podobnie było z pierwszą generacją modelu - w 2010 roku zadebiutowała finalna wersja.

Druga, nowożytna generacja modelu pojawiła się w 2011 roku i była sprzedawana do tej pory bez większych zmian. Co jakiś czas niemiecki producent wypuszczał co jakiś czas na rynek kolejne, limitowane odmiany. Volkswagen Beetle to samochód-ikona, który zapisał się w historii popkultury. Pierwsze wcielenie miało premierę blisko 50 lat temu, ale w XXI wieku samochód odrodził się na nowo - otrzymał nowoczesny wygląd, ale nadal zachowano klasyczne proporcje w wyglądzie nadwozia i jedną parę drzwi.

Volkswagen BeetleVolkswagen Beetle fot. Volkswagen USA

Po siedmiu latach od premiery zdecydowano, ze samochód zostanie uśmiercony. Włodarze marki zadecydowali, że dwie generacje na rynku wystarczą, a do tego Beetle padł ofiarą coraz większej popularności crossoverów i SUV-ów. W zeszłym roku sprzedano zaledwie 15 tys. egzemplarzy, a w sierpniu 2018 wyniki spadły o kolejne 2,2 procent.

Zdjęcie otwierające oraz zdjęcie wnętrza w tekście to Volkswagen Beetle w wersji Dune

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.