Toyota Auris znika z rynku. Nie model, a nazwa - powrót Corolli hatchback i kombi

Toyota Auris znika z rynku - to głośne i chwytliwe hasło to nie do końca prawda. Polscy klienci mogą więc spać spokojnie. Japońska marka zdecydowała się tylko na zmianę nazwy. Znika Auris a powraca Corolla w wersji hatchback i kombi.

Nowa Toyota Corolla pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku. Z tej okazji japoński producent zamierza wprowadzić trochę zmian. Nazwa Corolla obejmie tym razem wszystkie możliwe wersje nadwozia. To tłumaczy, dlaczego producent rezygnuje z nazwy Auris stosowanej do tej pory na rynku europejskim - zarówno dla wersji hatchback jak i kombi.

Debiut nowej nomenklatury przypada przy okazji wprowadzenia modułowej platformy TNGA, która ma zastąpić dotychczasową architekturę. Przedstawiciele japońskiego koncernu zapowiadają, że dzięki nowej technologii zwiększy się atrakcyjność i styl modelu, a tego poprawi komfort we wnętrzu oraz dynamika.

Dlatego premiera nowej generacji  to najlepszy moment, aby przywrócić nazwę Corolla dla wersji hatchback i kombi.

Toyota Corolla Touring Sports zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Paryżu. Opróćz tego na stoisku japońskiej marki zaprezentuje się Corolla w wersji hatchback, która jeszcze jako Auris zadebiutowała na salonie w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.