Nowy Opel Corsa - wielkie zmiany w małym Oplu

Lada moment zadebiutuje kolejna generacja Opla Corsy. Będzie to pierwszy samochód niemieckiej marki pod francuskimi rządami. Jakie zmiany czekają jeden z najważniejszych modeli tej marki?

Jeszcze do niedawna planowano zbudować nową Corsę na płycie podłogowej koncernu GM, ale zmiany właścicielskie spowodowały, że finalnie zostanie do tego wykorzystana konstrukcja od koncernu PSA. Zatem nowy Opel Corsa powstanie na bazie płyty CMP użytej do budowy nowego Peugeota 208 – przednionapędowej, z silnikiem umieszczonym z przodu.

Pod maską nowej Corsy pojawi się 3-cylindrowa, turbodoładowana jednostka 1.2, oferująca kilka wariantów mocy. Producent zapowiada połączenie osiągów i oszczędności paliwa. Premierę zaplanowano już w przyszłym roku, ale niedługo potem pojawi się elektryczna eCorsa. Samochód pojawi się zaraz po elektrycznym Peugeocie 208.

Najwięcej zmian można się spodziewać w kwestii stylistyki. Będzie to pierwszy samochód zaprojektowany wspólnie przez designerów Opla i PSA. Można się spodziewać sporej inspiracji konceptem GT X Experimental. Wstępnie mówi się o wykorzystaniu charakterystycznej osłony chłodnicy i przednich lamp.

Wiadomo już, że nowa Corsa nie pojawi się w wersji 3-drzwiowej. Zamiast tego będzie dostępny dużo popularniejszy wariant 5-drzwiowy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.