Maserati Levante GTS - kolejna, specjalna wersja SUV-a od Maserati

Lada moment w salonach pojawi się Maserati Levante GTS. Sprawdzamy, co oferuje kolejna, specjalna wersja włoskiego SUV-a.

Kilka miesięcy temu poznaliśmy Maserati Levante Trofeo – pod maską tego modelu pracuje silnik V8 o pojemności 3,8 litra. Inżynierowie Ferrari uczestniczący w tym projekcie podnieśli parametry włoskiego SUV-a do 590 KM i 730 nm maksymalnego momentu obrotowego. Włoska maszyna rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 300 km/h.

Maserati zaprezentowało w zeszłym tygodniu na Festiwalu Szybkości w Goodwood kolejną, ale nieco słabszą odmianę popularnego modelu. Maserati Levante GTS ma pod maską ten sam silnik V8, ale tym razem jednostka jest słabsza o 40 KM. Sprint do „setki” trwa w tym przypadku 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna jest o 8 km/h niższa – prędkościomierz zatrzymuje się przy 292 km/h. Przy okazji w nowym modelu zastosowano dźwignię zmiany biegów z wersji Trofeo. Przesunięcie lewarka w lewo uruchamia sekwencyjny wybór biegów.

Maserati Levante GTSMaserati Levante GTS fot. Maserati

Lista wyposażenia standardowego obejmuje skórzaną tapicerkę, ale za dopłatą można zamówić lepsze skóry PIeno Fiore. Na pokładzie nie zabraknie systemu audio składającego się z 14 głośników od Harman Kardon.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.