Nowa Kia Sportage - galeria. Więcej zdjęć nowego SUV-a

Nowa Kia Sportage pojawi się w europejskich salonach już na jesieni roku. Facelifting to nie tylko tradycyjne poprawki wyglądu i wnętrze, ale także małe zamieszanie pod maską popularnego SUV-a.

Mieliśmy okazję już jeździć nową Kią Sportage, o czym więcej przeczytacie w tym miejscu: Nowa Kia Sportage - opinie Moto.pl. Dopracowywanie bestsellera. W tym materiale chcemy Was zaprosić do galerii nowego SUV-a, gdzie znajdziecie zdjęcia, których nie opublikowaliśmy w poprzednim materiale.

Test nowej Kii Sportage

Przy okazji faceliftingu Kia postanowiła lekko poprawić wygląd SUV-a. Nową Kię Sportage rozpoznamy po lekko przemodelowanych, dłuższych reflektorach wykonanych w technologii LED, przestylizowanym przednim zderzaku i kilku pomniejszych stylistycznych akcentach.

Zz oferty znika silnik Diesla 1.7 CRDi. Zostanie zastąpiony nową jednostką 1.6 U3 CRDi, którą Kia określa mianem "najczystszego diesla w historii marki". W nowej Kii Sportage diesel 1.6 będzie oferował 115 KM lub 136 KM mocy. Mocniejsza odmiana ma być dostępna z napędem na cztery koła i dwusprzęgłowym automatem o 7 przełożeniach. Kolejna nowość to tzw. miękka hybryda na bazie dwulitrowego diesla. Silnik elektryczny będzie zasilany z akumulatora o napięciu 48V. Jego zadaniem będzie wspieranie jednostki spalinowej przy ruszaniu i przyspieszaniu.

Więcej o: