"Perły motoryzacji w Polsce" - prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji

Od 1 lipca aż do 25 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie można oglądać najważniejsze pojazdy w historii polskiej motoryzacji.

Ta wystawa to punkt obowiązkowy dla fanów polskiej motoryzacji. Od 1 lipca do 25 września w Pałacu Kultury i Nauki niepowtarzalna okazja, by z bliska zobaczyć Perły Polskiej Motoryzacji

Wśród nich, na wyciągnięcie ręki, są: Warszawa, Syrena, Fiat 126 p, Fiat 125 oraz Polonez; polskie mikrosamochody: Smyk, Meduza i Mikrus; Beskid oraz niezwykłe prototypy aut Ogar i Wars, a także pierwsze seryjnie produkowane auto CWS (replika samochodu CWS T2) oraz wielkoseryjnie produkowany na licencji Fiat 508.

Będą również jednoślady. W tym słynny motocykl Sokół 600 i inne popularne maszyny. Wystawa „Perły motoryzacji w Polsce” to wyjątkowa kolekcja kilkudziesięciu pojazdów – samochodów i motocykli ukazujących historię naszego przemysłu motorowego. Zwiedzający będą mieli jedyną w swoim rodzaju okazję, by przejrzeć się unikatowym eksponatom z początków motoryzacji na ziemiach polskich oraz pojazdom dokumentującym, robiący wrażenie, dorobek II Rzeczpospolitej w tej dziedzinie.

Będzie też możliwość przeniesienia w czasie i odbycie symbolicznej podróży do Bułgarii. Każdy będzie mógł zostać kierowcą „Malucha”, do której zapakuje całą rodzinę i uda się w podróż na wakacje. Młodsi na własnej skórze poczują jak kiedyś jeździło się na urlop. Przekonają się, że „Maluch” wcale nie był taki mały i, co ważniejsze, można było się nim wypuścić w każdą niemal wyprawę. Oraz z niej wrócić. Będzie też można poczuć się jak strażak i ruszyć na akcję niezapomnianym „Żukiem”. 

Ekspozycja „Perły motoryzacji w Polsce” będą dostępnadla zwiedzających od 1 lipca do 25 września br. Eksponaty czekać będą w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Warszawie – w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki. Niezwykła sceneria i klimat tej sali dodatkowo podkreślają niezwykły rodzaj tej ekspozycji. Głównym partnerem oraz współorganizatorem wystawy jest Narodowe Muzeum Techniki. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.