Opel Mokka X - Opel rezygnuje z wolnossącego silnika. W jego miejsce turbo

Oferta silników w Oplu Mokka X zmienia się. Kilka tygodni temu producent zadecydował o wycofaniu silnika benzynowego 1.6 o mocy 115 KM. Rolę bazowej jednostki przejęła turbodoładowana konstrukcja.

Podstawową jednostką w Oplu Mokka X jest teraz motor o pojemności 1,4 litra o mocy 120 KM. Silnik połączono z systemem start/stop i 6-biegową, mechaniczną skrzynia biegów. Niemiecki SUV z takim silnikiem i podstawowym wyposażeniem Essentia kosztuje w promocji od 70 050 zł. Dotychczasowa cena katalogowa wynosiła 73 550 zł.

Benzynowy, turbodoładowany silnik jest również dostępny w wersji wyposażenia Enjoy i Elite. Promocyjne ceny tych wersji startują od kwot 73 800 i 78 200 zł.

Opel Mokka X przeszedł dwa lata temu face-lifting.  Wygląd samochodu jest teraz ostrzejszy, szczególnie z przodu, gdzie pojawiły się zupełnie nowe LED-owe reflektory, zmieniony grill i drastycznie przeprojektowany zderzak z mniejszą ilością plastikowych czarnych elementów, z nowymi światłami przeciwmgielnymi i srebrną atrapą osłony chłodnicy. W tylnej części nadwozia zafundowano delikatniejsze zmiany.

Niemiecki crossover ma teraz nowe wnętrze, które mocno nawiązuje do Opla Astry. Konsola środkowa, fotele, skrzynia biegów, pokrętła, przyciski i przełączniki oraz deska rozdzielcza wyglądają niemal identycznie. Największa zmiany to trochę inny, masywniejszy wzór kierownicy, kratki nawiewów i inaczej zaprojektowane drzwi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.