Nowa Kia Sportage - miękka hybryda, nowy diesel i poprawki wyglądu

Filip Trusz
Nowa Kia Sportage pojawi się w europejskich salonach już na jesieni roku. Facelifting to nie tylko tradycyjne poprawki wyglądu i wnętrze, ale także małe zamieszanie pod maską popularnego SUV-a.

Przy okazji faceliftingu Kia postanowiła lekko poprawić wygląd SUV-a. Nową Kię Sportage rozpoznamy po lekko przemodelowanych, dłuższych reflektorach wykonanych w technologii LED, przestylizowanym przednim zderzaku i kilku pomniejszych stylistycznych akcentach, jak podwójna końcówka wydechu (w każdej wersji silnikowej) i światła przeciwmgielne inspirowane "kostkami lodu". Do tego Koreańczycy dorzucili jeszcze nowe wzory felg w różnych rozmiarach - od 16 do 19 cali.

Na pierwszych zdjęciach nowej Kii Sportage możemy obejrzeć usportowioną stylistycznie wersję GT Line. Tutaj zauważamy czarny grill polakierowany na wysoki połysk oraz ciemny chrom w strategicznych miejscach. Do tego dodano nowe 19-calowe felgi.

Kia Sportage 2018Kia Sportage 2018 fot. Kia

Kilka nowości przyszykowano również z myślą o wnętrzu nowej Kii Sportage. To przede wszystkim nowa kierownica i przestylizowane zegary z wyświetlaczem pośrodku. Nowa jest szaro-czarna tapicerka, dostępna także w wersji GT-Line, gdzie wiele elementów wykończono skórą. W GT-Line kolejną nowością jest opcjonalna czarna tapicerka z kontrastującymi, czerwonymi akcentami.

Zaktualizowana lista systemów bezpieczeństwa obejmie adaptacyjny tempomat z funkcją stop&go, system wykrywania zmęczenia kierowcy i system monitorowania otoczenia pojazdu, który przyda się przy parkowaniu.

W zależności od wersji dotykowy ekran będzie miał 7 lub 8 cali.

Kia Sportage 2018Kia Sportage 2018 fot. Kia

Facelifting Kii Sportage oznacza spore zmiany pod maską.

Po pierwsze, z oferty znika silnik Diesla 1.7 CRDi. Zostanie zastąpiony nową jednostką 1.6 U3 CRDi, którą Kia określa mianem "najczystszego diesla w historii marki". W nowej Kii Sportage diesel 1.6 będzie oferował 115 KM lub 136 KM mocy. Mocniejsza odmiana ma być dostępna z napędem na cztery koła i dwusprzęgłowym automatem o 7 przełożeniach.

Kolejna nowość to tzw. miękka hybryda na bazie dwulitrowego diesla. Silnik elektryczny będzie zasilany z akumulatora o napięciu 48V. Jego zadaniem będzie wspieranie jednostki spalinowej przy ruszaniu i przyspieszaniu. Kia chwali się, że użycie miękkiej hybrydy pozwala na obniżenie emisji CO2 o 4 proc.

Nowa Kia Sportage ma trafić do sprzedaży na jesieni 2018 roku.

Czy podoba Ci się nowa Kia Sportage?
Więcej o: