Nowy Chevrolet Camaro - największy konkurent Mustanga odświeżony

Dwóch największych konkurentów przeszło face-lifting. Mustang otrzymał kilka kosmetycznych zmian, ale Chevrolet Camaro może się pochwalić mocno odmienionym wyglądem. I nie tylko.

Najwięcej zmian widać w przednim pasie pojazdu. Pojawiły się rozciągnięte, wąskie pasy LED, które przypominają trochę tylne światła w Renault Talisman. W zależności od wersji samochód otrzyma dedykowany zderzak, który ma teraz ostrzejszy kształt. Logotyp marki powędrował nieco niżej, w miejsce czarnego pasa oddzielającego osłonę powietrza od wlotów. W tylnej części pojazdu pojawiło się kilka zmian, ale głównie objęły one wygląd świateł i tylnego zderzaka. Klosze lamp są teraz trójwymiarowe.

W kabinie pojawiły się okrągłe, turbinowe kratki nawiewów, a przy okazji zniknęły prostokątne wskaźniki tuż przed dźwignią zmiany biegów. Większość funkcji przejął nowy system multimedialny sterowany głosowo. Zmieniono wygląd kierownicy, polepszono materiały, a na liście wyposażenia pojawił się Performance Recorder, czyli „czarna skrzynka” rejestrująca kluczowe parametry dla kierowcy podczas sportowej jazdy.

Chevrolet Camaro 2018Chevrolet Camaro 2018 fot. Chevrolet

Pod maską pojawił się nowy silnik o oznaczeniu 1LE. To 2-litrowa jednostka składająca się z czterech cylindrów. Silnik współpracuje z 6-biegową skrzynią mechaniczną. Nowe Camaro ma nieco twardsze zawieszenie z aktywnymi amortyzatorami, wydajny układ hamulcowy Brembo, grubsze stabilizatory, sportowe fotele oraz przełącznik trybów jazdy. Najmocniejsza odmiana SS jest oferowana z 10-biegowym automatem z funkcją „palenia gumy”.

Chevrolet Camaro 2018Chevrolet Camaro 2018 fot. Chevrolet

Niestety nowy Chevrolet Camaro nie pojawi się na europejskim rynku. Samochod będzie dostępny wyłącznie za wielką wodą.

Czy podoba Ci się nowy Chevrolet Camaro?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.