Mitsubishi Space Star wraca na rynek w nowym wydaniu - znamy polskie ceny

Dwie dekady temu Mistubishi Space Star było rodzinnym minivanem. W 2014 roku auto zadebiutowało już jako przedstawiciel segmentu B, ale po dwóch latach zniknęło z rynku. Teraz przyszedł czas na kolejne podejście.

Mitsubishi Space Star przygotowane na rocznik modelowy 2018 to nadal przedstawiciel miejskiego segmentu B, ale samochód został zaprojektowany od nowa. Stylistyka przypomina pozostałe modele Mitsubishi, a przednia część nadwozia przypomina model ASX. Inżynierowie zmienili charakterystykę układu kierowniczego i zawieszenia, a w kabinie pojawiły się lepsze materiały. Listę wyposażenia uzupełniły nowe elementy, takie jak biksenonowe reflektory, podgrzewane siedzenia, system bezkluczykowy oraz nowe kolory nadwozia.

W nowym Mitsubishi Space Star zmieści się 5 osób. Auto ma być zwrotne i łatwe w manewrowaniu – promień zawracania wynosi zaledwie 4,6 metra.

Pod maską będą dostępne dwa silniki do wyboru. Obydwie 3-cylindrowe, 12-zaworowe z systemem zmiennych faz rozrządu. Słabsza odmiana o pojemności litra oferuje 71 KM. Mocniejszy silnik o pojemności 1,2 litra zapewnia 80 KM. Większa jednostka jest oferowana z automatyczną, bezstopniową skrzynią INVECS-III CVT.

Nowe Mitsubishi Space Star będzie przekonywać do siebie przede wszystkim ceną i 5-letnią gwarancją. Cennik startuje od 39 990 zł, a w standardzie będzie dostępne bogate wyposażenie. Auto zobaczymy również podczas targów Poznań Motor Show.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.