Volkswagen Atlas Cross Sport - SUV coupe dla ludu

Po bardzo ciepłym przyjęciu Volkswagena Atlasa w Stanach, teraz Niemcy przygotowali jego bardziej sportową i stylową odmianę. Oto Atlas Cross Sport.

Volkswagen Atlas Cross Sport to koncepcyjna zapowiedź modelu, który ma do produkcji wejść już w przyszłym roku. Usportowiony Atlas szykowany jest głównie z myślą o rynku amerykańskim. Pod inną nazwą trafi także do Chin. W Europie możemy się go spodziewać tylko na wschodzie, w Rosji. A przynajmniej na razie koncern nie planuje wchodzić z Atlasem na rynek europejski.

Stylistycznie Cross Sport nawiązuje oczywiście do zwykłego Atlasa, ale jest nastawiony bardziej na sportowy wygląd. Sylwetka przypomina coraz popularniejsze SUV-y coupe.

Volkswagen Atlas Cross ConceptVolkswagen Atlas Cross Concept fot. Volkswagen

We wnętrzu projektanci również pozwolili sobie na trochę odważniejszy projekt. Nie mogło oczywiście zabraknąć dwóch ogromnych ekranów, które stają się znakiem rozpoznawczym niemieckiej marki. Wyświetlacz w konsoli centralnej nie jest może aż takim gigantem, jak ten w nowym Touaregu, ale nikt nie powinien narzekać na 10 cali przekątnej.

Volkswagen Atlas Cross ConceptVolkswagen Atlas Cross Concept fot. Volkswagen

Atlas Cross Sport jest mniejszy od zwykłego Atlasa. Mierzy 4846 mm długości, 1734 mm wysokości i 2029 mm szerokości. Pomieści pięć osób. Przypomnijmy, długość siedmiomiejscowego Atlasa przekracza 5 m.

Volkswagen Atlas Cross Sport to mocna hybryda typy plug-in. W jej skład wchodzi benzynowa V-szóstka o pojemności 3,6 l, dwa elektryczne silniki i akumulatory o pojemności 18 kWh. Łączna moc układu to 355 KM.

Koncepcyjny Atlas Cross Sport rozpędza się do 100 km/h w 5,4 s, osiąga 209 km/h prędkości maksymalnej, a w trybie elektrycznym przejedzie 42 km.

Volkswagen Atlas Cross ConceptVolkswagen Atlas Cross Concept fot. Volkswagen

Niemcy wspomnieli także o tradycyjnej hybrydzie. Miałaby korzystać z tego samego napędu, ale mieć mniejsze akumulatory (2 kWh). Tutaj łączna moc wynosiłaby 310 KM, a przyspieszenie do 100 km/h - 6,5 s.

Produkcyjna wersja Atlasa Cross Sport ma wejść do produkcji już niedługo w fabryce Chattanooga (Tennessee). Auto będzie zbudowane na bazie platformy MQB i ma być dostępne z napędem 4Motion, 8-biegowym automatem i mocnymi jednostkami napędowymi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.