Cadillac CT6 V-Sport - Amerykanie prezentują najmocniejszą wersję topowego modelu

Amerykański producent odsłania pierwsze szczegóły na temat modelu CT6 V-Sport. To pierwsza, ostrzejsza wersja topowego sedana. Pod maskę trafi podwójnie doładowany silnik V8.

Nowy model prezentuje daje pierwszy wgląd na odświeżoną gamę modelu CT6. Auto prezentuje nowy język designu amerykańskiej marki nawiązujący mocno do koncepcyjnego modelu Escala.

Największa ciekawostka to serce tego modelu. Pod maską pracuje nowy silnik Cadillaka o pojemności 4,2 litra. Jednostka jest podwójnie doładowana i generuje 550 KM maksymalnej mocy i 850 Nm momentu obrotowego. Turbosprężarki w układzie „hot-V” umieszczono pomiędzy głowicami. Dzięki temu wyeliminowano turbodziurę i zmniejszono wielkość silnika.

Cadillac CT6 V-SportCadillac CT6 V-Sport fot. Cadillac

Potężna moc z jednostki trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 10-stopniowego automatu. Inżynierowie Cadillaka zainstalowali na tylnej osi mechanizm różnicowy, a wersja V-Sport otrzymała jeszcze regulowane zawieszenie Magnetic Ride Control. Na potrzeby mocniejszej wersji Brembo przygotowało wzmocniony układ hamulcowy.

Na pokładzie samochodu znajdziemy nowe urządzenie multimedialne o przekątnej 10-cali z wyświetlaczem o rozdzielczości 1080p. System połączy się z internetem za pomocą połączenia 4G LTE. Oprócz tego na pokładzie samochodu znajdziemy wiele systemów wspomagających kierowcę oraz semiautonomiczny tempomat adaptacyjny.

Cadillac CT6 V-SportCadillac CT6 V-Sport fot. Cadillac

Wszystkie szczegóły na temat modelu CT6 V-Sport poznamy w przyszłym tygodniu podczas salonu w Nowym Jorku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.