Nowy Mercedes-AMG G63 - ekstremalne wcielenie "Gelendy"

Kilka tygodni temu poznaliśmy kolejną generację Mercedesa Klasy G, a teraz przyszedł czas na ekstremalną odmianę przygotowaną przez ekipę z Affalterbach. Pod maską tego potwora drzemie prawie 600 KM maksymalnej mocy.

Najmocniejsza odmiana Mercedesa Klasy G od razu rzuca się w oczy. Charakterystyczna osłona chłodnicy, przeprojektowane zderzaki, czarne listwy ozdobne wzdłuż karoserii i przy krawędzi dachu, chromowane osłony koła zapasowego oraz końcówki wydechu zamontowane pod progami to znaki rozpoznawcze nowego modelu.

Zobacz także: Oto nowy Mercedes Klasy G. Ikona motoryzacji powraca w nowej odsłonie

Mercedes-AMG G63 2018Mercedes-AMG G63 2018 fot. Mercedes

Silnik nowego Mercedesa-AMG G63

Pod maską kryje się sporo zmian w stosunku do poprzednika. Miejsce silnika o pojemności 5,5 litra zajęła podwójnie doładowana, 4-litrowa konstrukcja V8. Taki zestaw rozwija 585 KM mocy i dysponuje 850 Nm momentu obrotowego w przedziale 2500-3500 obr./min. Silnik wyposażono w funkcję dezaktywacji cylindrów przy niskim zapotrzebowaniu na moc. Komputer sterujący odcina zapłon i wtrysk paliwa na drugim, trzecim, piątym i ósmym cylindrze. Dzięki temu zmniejsza się średnie spalanie – producent podaje, że średnie zużycie wynosi 13,2 l/100 km. Nową jednostkę połączono z 9-biegową skrzynią automatyczną AMG Speedshift TCT.

Mercedes-AMG G63 2018Mercedes-AMG G63 2018 fot. Mercedes

Mercedes-AMG G63 - napęd

Napęd jest przenoszony na wszystkie koła w proporcji 40:60 (przewaga tylnej osi) – w poprzednim modelu proporcje wynosiły 50:50. To pozwoli zachować lepszą zwinność auta na drodze asfaltowej. W razie potrzeby Klasę G od AMG wyposażono w trzy blokady mechanizmów różnicowych i reduktor. Do tego dołożono adaptacyjne zawieszenie AMG Ride Control o regulowanej sile tłumienia. Kierowca ma do dyspozycji trzy tryby pracy: Comfort, Sport i Sport+.

Zobacz także: Wnętrze nowego Mercedesa Klasy G w szczegółach

Osiągi nowego Mercedesa-AMG G63

Mercedes AMG G63 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 220 km/h. Osiągi robią wrażenie, szczególnie przy masie wynoszącej prawie 2,5 tony. Po dołożeniu pakietu AMG Driver prędkość maksymalna wzrasta do 240 km/h.

Mercedes-AMG G63 2018Mercedes-AMG G63 2018 fot. Mercedes

Premiera Mercedesa-AMG G63 już w Genewie

Oficjalna premiera Mercedesa AMG G63 odbędzie się na salonie w Genewie. Samochód trafi do cenników już 18 marca. Pierwsze egzempalrze trafią do klientów już w czerwcu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.