Elon Musk znowu szokuje. Oto nowa Tesla Roadster - "najszybsze produkcyjne auto świata"

Tesla Motors raz jeszcze zadziwiła cały motoryzacyjny świat. Elon Musk zaprezentował właśnie nową Teslę Roadster. Z przyspieszeniem na poziomie 1,9 s do 100 km/h to "najszybsze produkcyjne auto świata".

To właśnie od modelu Roadster rozpoczęła się historia Tesli Motors. Teraz sportowy model Kalifornijczyków powraca. I to w jakim stylu! Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów technicznych nowego Roadstera, ale to co Elon Musk wyjawił na pierwszej prezentacji sprawia, że można tylko złapać się za głowę. I trzymać kciuki, by wizjoner z RPA spełnił swoje obietnice.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h? Oszałamiające 1,9 s! 160 km/h pojawi się na liczniku po 4,2 s. Pokonanie dystansu ćwierć mili ma nowej Tesli Roadster zając zaledwie 8,9 s. Tak niesamowite przyspieszenia sprawiają, że Elon Musk już okrzyknął nowego Roadstera mianem "najszybszego samochodu świata". Kiedy Tesla przestanie się rozpędzać? Według zapowiedzi, dopiero przy 402 km/h. Choć Elon Musk nie wyklucza, że "Roadster pojedzie jeszcze szybciej".

Tesla Roadster 2020Tesla Roadster 2020 fot. Tesla

Nie znamy jeszcze parametrów silników elektrycznych, które napędzają tę superszybką bestię. Na prezentacji pojawiła się tylko absurdalna liczba dotycząca momentu obrotowego - 7376 lb/ft. My w Europie liczymy moment obrotowy w Nm i dałoby to.... ok. 10 000 Nm. Przy tej wartości na razie stawiamy znak zapytania i czekamy na kolejną prezentację, w której Tesla zagłębi się w szczegóły napędu.

Wiemy za to, że na pokładzie Tesli Roadster pojawią się akumulatory o pojemności 250 kWh. Elon Musk obiecuje, że podczas autostradowej jazdy zgodnie z ograniczeniami prędkości starczy to na 620 mil, czyli prawie 1000 km zasięgu na jednym ładowaniu.

Zobacz także: Problemy z CEPiK 2.0. Kierowcy stoją w kolejkach, a urzędnicy toną w dokumentach. Co poszło nie tak?

Tesla Roadster 2020Tesla Roadster 2020 fot. Tesla

Tesla Motors zdaje sobie sprawę ze swoich aktualnych kłopotów ze spełnieniem obietnic i rozpoczęciem produkcji Modelu 3. Dlatego Tesla Roadster została bezpiecznie zapowiedziana na rok 2020. Zamówienia można już składać, a każdy zainteresowany musi się liczyć z przedpłatą w wysokości 50 000 dolarów. Samo auto zostało wycenione na równe 200 000 dolarów, czyli ok. 720 tysięcy złotych. Chyba, że zdecydujecie się na premierową, wszystko mającą Teslę Roadster Founders Series, wtedy z Waszego konta zniknie 250 000 dolarów, co w złotówkach daje 900 tysięcy.

Zobacz także: Wszyscy ją w Polsce kochają, mało kto zna, a kłopoty to temat tabu. Skąd bierze się fenomen Tesli?

Czy podoba Ci się stylistyka nowej Tesli Roadster?
Więcej o: