Tak wygląda Maluch dla Toma Hanksa. Za ostateczny projekt odpowiada polska firma znana na całym świecie

Najsłynniejszy Fiat 126p w Polsce jesienią poleci do Stanów Zjednoczonych. Odpowiadający za jego wygląd Carlex Design pochwalił się efektem swoich prac. Maluch dla Toma Hanksa wygląda wyjątkowo.

Wszystko zaczęło się w październiku ubiegłego roku, gdy Tom Hanks uczestniczył w Budapeszcie w zdjęciach do nowego filmu. Wówczas na jego twitterowym profilu pojawiła się fotka z Fiatem 126p na pierwszym planie. Zdjęcie szybko rozpowszechniało się w internecie. Mieszkająca w Bielsku-Białej Monika Jaskólska postanowiła ogłosić zbiórkę pieniędzy i sprezentować Hanksowi jeden egzemplarz Malucha.

Przez te kilka miesięcy udało się zakupić Malucha i zaangażować w akcję wielu bielszczan. Ale nie tylko. Zakup samochodu sfinansował uczestnik słynnego rajdu Dakar Rafał Sonik. Tom Hanks podwoił tę kwotę, przekazując ją na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Auto zostanie przetransportowane do Stanów Zjednoczonych na koszt LOT-u, a za remont odpowiada Carlex Design.

Maluch dla Toma Hanksa wyremontowany od podstaw

Carlex Design to polska firma, której historia zaczyna się w garażu. Firma z Czechowic-Dziedzic to coś więcej niż tuning - to rodzaj sztuki. Każdy projekt jest wyjątkowy i dopracowany w najdrobniejszym detalu. 85 proc. klientów Carlexa to obcokrajowcy. Firma powstała w 2008 roku. Początkowo jej założyciel, Damian Skotnicki, prowadził ją z żoną. Dziś filie Carlex Design mają siedziby w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Czechach, a niebawem również w Korei Południowej.

Niezwykłą dbałość o szczegóły Carlex udowodnił też projektem Malucha dla Toma Hanksa. Pięknie zaprojektowane wnętrze obszyto barwioną na żółto skórą. Nie zabrakło wyjątkowych detali jak np. tabliczki "126p Bielsko-Biała for Tom Hanks; One of One".

43-letnie kompletnie wyremontowane auto jesienią poleci do USA. Organizatorka akcji Monika Jaskólska wykorzystuje jednak ogromne zainteresowanie wyjątkowym Maluchem do kontynuowania zbiórki pieniędzy na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, a Tom Hanks chce odwiedzić miasto i poznać "pozytywnych wariatów" (jak sam określił zaangażowanych w akcję bielszczan), którzy sprezentowali mu Fiata 126p.

Więcej o:
Copyright © Agora SA