Prototypy | Volvo XC40 | Mały, szwedzki SUV

Volvo przygotowuje kolejną ważną premierę w segmencie kompaktowych SUV-ów. Jeszcze w tym roku poznamy długo oczekiwany model XC40, który właśnie przechodzi testy ukryty w nadwoziu modelu V40

Gama modelowa szwedzkiego producenta dynamicznie się rozrasta. W niedługim czasie poznamy kilka gorących nowości, które powstały w oparciu o płytę podłogową CMA (Compact Modular Architecture). Pierwsze w kolejce jest XC40, ale niedługo potem do ekipy dołączy V40, również w wersji Cross Country. Niektóre źródła donoszą nawet o wersji coupe – C40.

Wygląd nowego modelu nie będzie niespodzianką. Możemy się spodziewać pomniejszonego modelu XC60 z charakterystycznymi elementami jak spora osłona chłodnicy z logo producenta, lampy LED z motywem „młota Thora”. W kabinie możemy się spodziewać dużego tabletu umieszczonego w centralnym punkcie kokpitu, a także materiałów takich jak skóry, drewno czy aluminium.

Volvo XC60 2017Volvo XC60 2017 fot. Volvo

Pod maską pojawią się wyłącznie jednostki składające się maksymalnie z czterech cylindrów, ale stawkę otworzy silnik 3-cylindrowy o pojemności 1,5 litra. To właśnie ta jednostka będzie dostępna w konfiguracji z silnikiem elektrycznym o mocy 50 kW.  Akumulator o pojemności 9,7 kWh umożliwi przejechanie nawet 50 kilometrów bez emitowania spalin.

Volvo zaplanowało premierę modelu XC40 podczas tegorocznego salonu we Frankfurcie. Auto trafi do salonów jeszcze przed końcem tego roku.

Czy Volvo XC40 powtórzy sukces modelu XC60?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.