Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Czas wielkich genewskich premier już za nami, ale w motoryzacji wciąż dzieje się sporo. Co przyciągnęło naszą uwagę w tym tygodniu?

Na początku tygodnia Volkswagen przypomniał o swoim nowym flagowym modelu - Arteonie. Poznaliśmy jego ceny. Jak duża suma dzieli go od Passata? Zobaczcie sami. To nie koniec informacji o cenach. Mazda wyceniła piękne CX-5, którego europejska premiera odbyła się na Salonie Samochodowym w Genewie. Również Nissan pochwalił się nowym cennikiem - za nową Micrę każe sporo zapłacić.

W tym tygodniu sporo czasu poświęciliśmy na testy: Darek sprawdził Opla Zafirę, zaczęliśmy długodystansowy test Suzuki SX-4 S-Cross, Piotrek sprawdził, jak jeździ poliftingowa Mazda 3 z najmocniejszym wolnossącym silnikiem znajdującym się w jej gamie, a Filip opisał swoje wrażenia po pierwszym kontakcie z Oplem Crosslandem X. W dziale "Testy" pojawiła się też kolejna część długodystansowego Mini Clubmana SD.

W redakcji moto.pl sporo emocji wywołała dyskusja o tym, który z dostępnych na rynku SUV-ów premium klasy średniej jest najbardziej urodziwy. Nie mogąc dojść do porozumienia, poprosiliśmy Was o pomoc. Chętnie braliście udział w sondażu. Już wiemy, który (z wyraźną przewagą) SUV jest Waszym zdaniem najładniejszy.

Pozostając przy emocjach, sporo kontrowersji wzbudziły dwa materiały: ten dotyczący Renault oraz nowej propozycji rządu. Francuski koncern - według jeszcze nieoficjalnych ustaleń śledczych - od 25 lat fałszuje wyniki testów spalania. Kontrowersyjnych wątków w tej sprawie jest znacznie więcej. Równie kontrowersyjny jest pomysł rządu dotyczący wyznaczania nowych stref parkowania, które miałyby powstawać dużych miastach w Polsce. Stawki za pozostawianie samochodów we wspomnianych strefach mogłyby nawet trzykrotnie przekraczać kwoty, które dziś trzeba płacić za parkowanie w centrach miast. Co sądzicie na ten temat? Czekamy na Wasze komentarze pod tekstami.

Więcej o:
Copyright © Agora SA