Lynk 01 | Premiera już w kwietniu, ale w Europie...

Lynk 01, nowy crossover marki Geely, ma zostać zaprezentowany już w kwietniu. To ważna premiera, bo auto będzie bardzo blisko spokrewnione z Volvo XC40. Chiński SUV trafi do sprzedaży w Europie

Lynk 01 w produkcyjnej wersji zostanie zaprezentowany już w kwietniu podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. Do sprzedaży w Chinach wejdzie jeszcze przed końcem tego roku (prawdopodobnie w październiku). Do Europy Lynk miał trafić już w 2018 roku, ale Chińczycy zrewidowali swoje plany. Ekspansja nowej marki na rynek europejski i amerykański jest teraz zaplanowana na "początek 2019 r.".

Początkowo Lynk 01 będzie w Chinach oferowany z napędem hybrydowym. Na pokładzie kompaktowego SUV-a będą współpracować trzycylindrowy silnik o pojemności 1.5 i mały motor elektryczny. Mocy, zużycia paliwa i osiągów jeszcze nie znamy. Później do oferty dołączą dwulitrowe silniki R4, które znamy z samochodów Volvo.

Lynk 01Lynk 01 fot. Geely

Lynk 01, czyli brat bliźniak Volvo XC40 | Co o nim już wiemy?

Wyrazem globalnych ambicji koncernu było przejęcie Volvo w 2010 roku. Teraz Geely tworzy zupełnie nową markę, która ma zwiększyć udział Chińczyków w rynku. Auta spod znaku Lynk & Co będą czerpały pełnymi garściami z zasobów Volvo. Lynk 01, czyli popisowy koncept Chińczyków, wykorzystuje platformę CMA, na której zostaną oparte przyszłe modele serii 40, w tym mały crossover XC40.

Bardzo ciekawie prezentuje się strategia, którą Lynk chce pozyskiwać klientów. Chińczycy nie postawią na tradycyjne salony dilerskie - zamiast nich sprzedaż będzie odbywać się przez internet. Ma to znacząco obniżyć koszty prowadzonej działalności, jednocześnie obniżając ceny samochodów. Ciekawe jest również to, że klienci będą mogli zamawiać auta tylko w jednej, podstawowej konfiguracji, która ma zawierać elementy wyposażenia faktycznie potrzebne kierowcy. To wpłynie na szybkość dostaw.

Więcej o:
Komentarze (14)
Lynk 01 | Premiera już w kwietniu, ale w Europie...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: as

  Oceniono 15 razy 13

  Bardzo ciekawie prezentuje się strategia, którą Lynk chce pozyskiwać klientów. Chińczycy nie postawią na tradycyjne salony dilerskie - zamiast nich sprzedaż będzie odbywać się przez internet.
  --------------------------------------------

  A naprawy gwarancyjne tez beda robili przez internet czy w ogole nie uwzgledniaja takiego detalu? Czy tez w przypadku awarii bedzie sie odsylac samochod do producenta? Kurierem.

 • Gość: L.T.nk

  Oceniono 8 razy 8

  Na szczęście są i 3 cylindry.
  Do tego jeszcze jakiś motor dodają. Nie jest źle.

 • Gość: Czajna man

  Oceniono 7 razy 7

  Ponoć wszystkie sztuki na Europę mają mieć 10 lat gwarancji, wszystko darmowe, łącznie z płynami. Tyle że punkty serwisowe będą w Chinach. Na każdym z ośmiotysięczników.

 • kocurxtr

  Oceniono 9 razy 7

  "Na pokładzie kompaktowego SUV-a będą współpracować trzycylindrowy silnik o pojemności 1.5 i mały motor elektryczny."

  przypominam - dzisiaj jest 1 marca a nie 1 kwietnia

  chyba, że to na poważnie...

 • wu-du

  Oceniono 3 razy 1

  silnik 1,0 - 400KM i kapelusz słomiany w gratisie

 • remo29

  Oceniono 7 razy 1

  Robili to chyba styliści wylani z SsangYonga... BYD wygląda o niebo lepiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX