iMoto | Pomocnik kierowcy

Zamówiłeś części do samochodu, ale było kilka opcji do wyboru, źle trafiłeś i nie pasują? Zapomniałeś opłacić składkę OC i naliczyli ci 4000 zł kary? Za brak badań technicznych policja zatrzymała ci dowód? Potrzebowałeś mechanika, a trafiłeś na partacza? Większość z nas - kierowców - zna te problemy aż za dobrze. Zobacz, jak je rozwiązać!

Pod koniec 2016 roku na polskim rynku pojawiło się bezpłatne narzędzie, którego celem jest wspieranie kierowców i wyręczanie ich w codziennych obowiązkach. Znajdziesz je pod adresem https://imoto.zone. Zanim jednak klikniesz, zobacz na przykładach, o co w tym chodzi i co to daje.

Szukanie części zamiennych
Prędzej czy później większość z nas staje przed problemem, jakim jest zakup części zamiennych. Choć wielu z nas oddaje po prostu samochód czy motocykl do serwisu, to jednak niektórzy nie lubią przepłacać za obłożone dodatkową marżą warsztatu części zamienne i wolą dostarczyć je na własną rękę.
Problem, który zna każdy serwis: przychodzi klient, kładzie na stole zakupioną przez internet część i prosi o jej wymianę. Szybko okazuje się jednak, że ta nie pasuje, bo owszem, model i rocznik się zgadza, ale producent w międzyczasie przeprowadził zmiany i wygląd części mniej lub bardziej się zmienił. Dotyczy to niemal każdego elementu - od filtrów, których dla danego modelu i rocznika może być kilka, poprzez elementy wydechu, zawieszenia czy hamulców, na światłach skończywszy.
Serwis iMoto pozwala natomiast precyzyjnie dobrać część zamienną do konkretnej wersji samochodu, na podstawie najlepszej z możliwych informacji, jaką jest numer VIN. W nim zaszyte są dane potrzebne do zidentyfikowania nie tylko roku, ale i miesiąca produkcji, wersji silnikowej, a nawet wyposażenia.

Podczas bezpłatnej rejestracji w iMoto wystarczy podać VIN i kilka podstawowych danych, a do wirtualnego garażu wprowadzony zostanie twój własny samochód czy motocykl. Później kilkoma zaledwie kliknięciami przechodzisz do sklepu, gdzie czekają części przeznaczone do tego właśnie pojazdu - bez ryzyka pomyłki.
Co więcej, dzięki umowom z największymi dostawcami, ceny części są konkurencyjne.
Odnowienie OC, okresowy przegląd - już nie zapomnisz
Podając podstawowe dane, zyskujesz możliwość otrzymania przypomnienia o zbliżającym się terminie przeprowadzenia obowiązkowego badania technicznego samochodu, odnowienia polisy OC, wymiany oleju czy nawet minięciu daty ważności... gaśnicy.

Wszystko po to, żeby uchronić przed kosztownymi skutkami chwili zapomnienia. Na przykład, jazda bez ważnego OC przez okres dłuższy niż 14 dni zagrożona jest bezwzględną karą w wysokości 4000 złotych w przypadku auta osobowego i 670 zł dla motocykli. A wierzcie, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie przepuści okazji do wzbogacenia Skarbu Państwa i skutecznie ściga zapominalskich...
Co ważne, dzięki aplikacji na smartfona (aplikacja o nazwie iMoto Zone), masz dostęp do swojego garażu i powiadomień w każdym miejscu i o każdej porze.

iMoto | Pomocnik kierowcyiMoto | Pomocnik kierowcy iMoto | Pomocnik kierowcy

Warsztat - ma naprawiać, a nie tylko zarabiać
Kto z marszu, na chybił-trafił, znalazł warsztat godny polecenia, nie korzystając z opinii znajomych, niech podniesie rękę. Nie ma? No właśnie. Trafienie na pewnych mechaników to jak wygrana w totolotka. Tutaj bez polecenia się nie obejdzie.
Z pomocą znów przychodzi iMoto i jego funkcje społecznościowe, jak internetowe forum oraz coś w rodzaju namiastki "samochodowego facebooka". Tam użytkownicy mogą wymieniać się opiniami na temat sprawdzonych warsztatów oraz tych, które lepiej omijać z daleka.

Na forum można też zasięgnąć opinii na temat wyboru samochodu, znaleźć rozwiązanie problemu trapiącego twoje auto, czy po prostu wymienić się opiniami na luźne tematy i umówić się na zlot.

iMoto | Pomocnik kierowcyiMoto | Pomocnik kierowcy iMoto | Pomocnik kierowcy

Wirtualna książka serwisowa
Serwis iMoto umożliwia prowadzenie wirtualnej książki serwisowej. To bardzo przydatne, kiedy nie pamiętasz kiedy ostatnio wymieniałeś rozrząd, zmieniałeś olej czy inne płyny. Zwykle, jeśli nie jeździmy na przeglądy do ASO, te informacje gdzieś giną. Za każdym razem obiecujesz sobie, że tym razem to zapiszesz, ale albo zapominasz, albo kajecik z tymi notatkami ginie.
W iMoto po każdej wizycie w serwisie, wymianie części, przeglądzie, itp. wypełniasz prostą rubrykę, wpisujesz przebieg, a nawet załączasz zdjęcie lub skan dokumentu potwierdzającego - faktury czy rachunku. Dzięki temu wiesz co, gdzie, kiedy i za ile było robione.

Książka serwisowa ma jeszcze jedną, niewątpliwą zaletę. W momencie, kiedy przyjdzie czas na zmianę samochodu, podczas sprzedaży będziesz miał dodatkowy atut w postaci udokumentowanej historii auta. To pomocne w czasie negocjacji, ale też znacząco zwiększa konkurencyjność twojej oferty.

iMoto | Pomocnik kierowcyiMoto | Pomocnik kierowcy iMoto | Pomocnik kierowcy

Z garażu na giełdę - kilka kliknięć i gotowe
W serwisie iMoto masz dostęp do serwisu ogłoszeniowego, który pomoże w znalezieniu wymarzonego samochodu. A kiedy przyjdzie czas na sprzedanie auta, które masz w swoim wirtualnym garażu, wystarczy kilka kliknięć i pojazd z garażu trafia na giełdę, czyli do serwisu ogłoszeniowego.

Co ważne, razem z nim trafia tam cała książka serwisowa, tak więc kiedy ty znajdziesz wśród ogłoszeń auto dla siebie, to o ile jego właściciel prowadził dokumentację, zostanie ona w całości przeniesiona do twojego wirtualnego garażu.

iMoto | Pomocnik kierowcyiMoto | Pomocnik kierowcy iMoto | Pomocnik kierowcy

To dopiero początek...
Serwis iMoto dopiero zaczyna podbijać polski rynek, a i tak funkcji jest w nim tyle, że trudno opisać w jednym materiale nawet połowę z nich. Dodajmy więc, że w iMoto kupisz też ciekawe gadżety motoryzacyjne. W dziale MotoNewsy znajdziesz eksperckie artykuły - porady eksploatacyjne, aktualne przepisy, dokumenty do pobrania, testy aut używanych, zestawienia i rankingi.

Twórcy natomiast zapowiadają, że serwis stale się rozwija, a oni wsłuchują się w opinie użytkowników - warto więc zgłaszać swoje uwagi.