5 urządzeń, 30 tys. zdjęć. Warszawskie fotoradary działają na pełnych obrotach

W ubiegłym roku warszawskie fotoradary zrobiły ponad 30 tys. zdjęć. A to tylko 5 urządzeń. Już niedługo dołączą do nich 24 kolejne. Posypią się mandaty.

Największą liczbę zdjęć zrobił fotoradar na ul. Pułkowej (Ponad 13 tys.). Na drugim miejscu znalazło się urządzenie ustawione w al. Stanów Zjednoczonych (ponad 12 tys. zdjęć). Trzeci był fotoradar z ul. Pileckiego na Ursynowie (7,6 tys.). Blado wypadają przy nich dwa urządzenia ustawione przy ulicy Rosochatej w Powsinie. W ubiegłym roku uwieczniły tylko 181 wykroczeń.

Największe przekroczenie dozwolonej prędkości uwiecznił fotoradar stojący przy Pułkowej - zrobił zdjęcie kierowcy pędzącemu 170 km/h (przekroczenie o 110 km/h). W al. Stanów Zjednoczonych najwyższa zanotowana prędkość to 144 km/h (przekroczenie o 64 km/h), na Pileckiego - 123 km/h (przekroczenie o 73 km/h), a na Rosochatej - 100 km/h (przekroczenie o 70 km/h). Do informacji dotarło radio RMF MAXXX.

Nowe-stare fotoradary GITD będą robić zdjęcia w Warszawie

Od stycznia tego roku straże miejskie i gminne nie mogą korzystać z fotoradarów - to wynik nowelizacji prawa. Właśnie dlatego na wielu urządzeniach w kraju pojawiła się czarna folia. Tak stało się z większością fotoradarów w Warszawie. Jednak urządzenia znów będą robić zdjęcia w stolicy. Wszystko dzięki umowie, na mocy której Główny Inspektorat Transportu Drogowego przejął warszawskie fotoradary należące wcześniej do miasta.

- Warszawskie fotoradary, które przejęliśmy od Warszawskiej Straży Miejskiej, na razie nie robią zdjęć. Czeka nas żmudny proces testowania, sprawdzania, ponownego uruchamiania i integracji z naszym systemem - mówił w rozmowie z moto.pl Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. - Chcielibyśmy, aby proces ten zakończył się pod koniec marca, ale mając na uwadze nasze doświadczenia (CANARD zarządza 400 fotoradarami w Polsce - red.), dajemy sobie margines błędu. Jeśli jednak nie napotkamy żadnych niezależnych od nas przeszkód, do końca pierwszego kwartału tego roku warszawskie fotoradary znów będą działać. Oczywiście kierowcy zostaną o tym poinformowani przed faktem - dodał.

Fotoradary w Warszawie - lokalizacje

GITD przejął od straży miejskiej 24 fotoradary. Są one ustawione w 17 lokalizacjach:

1) Powstańców Śląskich/Człuchowska,
2) Przyczółkowa 34a,
3) Sobieskiego/Witosa,
4) Niepodległości 164, 177/Batorego,
5) Ostrobramska/Fieldorfa,
6) Armii Krajowej 60,
7) Grójecka 109, 124/Dickensa,
8) Górczewska 193/Budy 33,
9) Krakowska 208/17 Stycznia,
10) Komisji Edukacji Narodowej 105,
11) Modlińska 248a, 289,
12) Trakt Brzeski/Wesoła 1 (Objazdowa),
13) Spacerowa 20a,
14) Słomińskiego/Most Gdański,
15) Wybrzeże Kościuszkowskie 51/Karowa,
16) Puławska 621/Kuropatwy,
17) Radzymińska 287/Bystra.

Czy twoim zdaniem to dobrze, że fotoradary w Warszawie znów będą robić zdjęcia?
Więcej o:
Komentarze (19)
5 urządzeń, 30 tys. zdjęć. Warszawskie fotoradary działają na pełnych obrotach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Darek "rdzawe" Oko

  Oceniono 30 razy 20

  fajny filmik
  japoński przejazd VIP to mistrzostwo świata.
  nie to co w Wolsce: z drogi śledzie cham z pis-u jedzie!

 • Gość: ljlkjklj

  Oceniono 22 razy 18

  Jeszcze tylko niech policja stanie na dowolnym skrzyżowaniu na światłach i łapie idiotów co nie potrafią telefonu odłożyć na 15 minut jazdy. To już jest plaga paniusiek i korposzczurków w krawatach co ględzą i smsmy piszą w czasie jazdy..

 • morsik2

  Oceniono 10 razy 8

  Widać że Japończycy są spokojnym narodem i nie spieszą się, nie to co nasi wodzowie.

 • kchc

  Oceniono 17 razy 7

  Pileckiego to po trzy pasy w każdą stronę. Jezdnie oddzielone balustradą, skrzyżowania ze światłami. I ograniczenie do 50 km/h. I fotoradar. Sensu brak, chyba, że chodzi wyłącznie o kasę.

 • kot2ka

  Oceniono 5 razy 3

  Cytat: "Największe przekroczenie dozwolonej prędkości uwiecznił fotoradar stojący przy Pułkowej - zrobił zdjęcie kierowcy pędzącemu 170 km/h (przekroczenie o 110 km/h) Ciekawe czy to nie pędził któryś z tzw. polityków mający zas.... immunitet ??????

 • Gość: Gość Darek

  Oceniono 5 razy 3

  To przekroczenie w mieście to penie borowik zrobił.

 • Gość: Bolo

  Oceniono 1 raz 1

  A co z budowlańcami i inną siłą fizyczną nadającą sms-y w czasie jazdy???

 • Gość: Roman

  0

  wypadki, kolizja - na nowe limuzyny skądś muszą wziąć więc najlepiej niech kierowcy placa i jezdzą 40 km/h. Nie ze mną te numery Yanosika odpalam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX