Maserati | Dwie akcje serwisowe

Północnoamerykański oddział Maserati ogłosił dwie niezależne akcje serwisowe dotyczące ponad 50 tys. egzemplarzy wyprodukowanych w latach 2014-2017. W tylu egzemplarzach może dojść do samozapłonu

Pierwsza akcja serwisowa dotyczy modeli Quattroporte, Ghibli oraz Levante wyprodukowanych od 2014 roku do teraz. W tych egzemplarzach może dojść do przetarcia izolacji kabli w przednich fotelach.

Ta usterka może spowodować zwarcie instalacji elektrycznej, a w najgorszym przypadku może wywołać pożar. Agencja NHTSA poinformowała, że usterka dotyczy 39 381 egzemplarzy, które po 21 marca muszą trafić do serwisu. Podczas przeglądu instalacja zostanie dodatkowo zabezpieczona lub wymieniona na nową - gdy doszło do uszkodzenia izolacji.

Druga awaria dotyczy 10 870 egzemplarzy Maserati Ghibli i Quattroporte wyprodukowanych w latach 2014-2015. Chodzi o nieszczelność przewodów paliwowych. Wydostające się paliwo może być powodem pożaru. Amerykańskie serwisy Maserati są przygotowane do przyjęcia samochodów od 28 lutego. Mechanicy ocenią stan przewodów paliwowych i w razie potrzeby wymienią je.

To już kolejne akcje serwisowe Maserati w ostatnim roku. Pierwsza miała miejsce w Chinach ponad pół roku temu. Ponad 20 tys. egzemplarzy Ghibli i Quattroporte trafiło do serwisu z powodu problemów z tylnym kołem. Niedługo potem niecałe 30 tys. egzemplarzy tych samych modeli trafiło do ASO z powodu dywaników, które mogły zablokować pedał hamulca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.