Toyota Yaris 2017 | Ponad 900 nowych części

Już w Genewie zobaczymy nową Toyotę Yaris. To nie tylko nowocześniejszy wygląd i porządki we wnętrzu, ale także zupełnie nowy silnik

Toyota postanowiła lekko unowocześnić swojego malucha. Yaris stał się wyraźnie ostrzejszy za sprawą agresywniejszego grilla, przemodelowanych zderzaków oraz nowych LED-owych reflektorów. Zaprojektowane na nowo lampy z tyłu rozciągają się od błotników aż na pokrywę, która także ma nowy wygląd. Facelifting dopełniają dwa nowe kolory lakieru (niebieski Nebula Blue oraz czerwony Tokyo Red) i trzy nowe wzory felg (w rozmiarze 15 i 16 cali).

Nowa Toyota Yaris | Zmiany we wnętrzu

We wnętrzu klasyka gatunku - nowe kolory, wzory tapicerki i detale wykończenia. Nie obyło się też bez lekkich porządków. Deska rozdzielcza jest bardziej ergonomiczna, pojawiły się nowe nawiewy, wskaźniki podświetlane są teraz na błękitno, uproszczono obsługę systemu multimedialnego a kierownica otrzymała ciekawy wygląd dzięki nowym wstawkom w kolorze fortepianowej czerni. W ofercie wraz z faceliftingiem będą dostępne dwie nowe wersje wyposażenia: Selection oraz Dynamic.

Zestaw przyrządów na tablicy rozdzielczej ma nowy układ z dwoma analogowymi wskaźnikami po bokach nowego kolorowego wyświetlacza wielofunkcyjnego o przekątnej 4,2 cala.

Toyota Yaris 2017Toyota Yaris 2017 fot. Toyota

Nowa Toyota Yaris | Nowy silnik, hot-hatch dopracowana hybryda

Lifting Yarisa nie ogranicza się tylko do wyglądu i wnętrza. W ofercie pojawi się zupełnie nowy silnik benzynowy. Silnik 1.33 l został zastąpiony przez silnik benzynowy 1.5 l, spełniający rygorystyczną normę Euro 6c. Wolnossący silnik o pojemności 1496 cm3 ma moc 111 KM i moment obrotowy 136 Nm przy 4400 obr./min. W porównaniu do
jednostki 1.33 l, nowa jednostka rozpędza auto od 0 do 100 km/h o 0,8 sekundy szybciej (11,0 zamiast 11,8). Ma też zużywać o 12% mniej benzyny.

Inżynierowie Toyoty dołożyli też starań, żeby dopracować bardzo popularną wersję hybrydową. Skupiono się na jeszcze cichszej jeździe przy przyspieszaniu, mniejszym apetycie na benzynę i chętniejszym przechodzeniu w tryb elektryczny.

Pewne jest także pojawienie się w ofercie hot-hatcha. Sercem sportowego Yarisa będzie silnik benzynowy o mocy aż 210 KM. Trzydrzwiowy hot-hatch ma w sobie łączyć popularnego, praktycznego mieszczucha z rajdową bestią WRC, jaka w tym sezonie powalczy o mistrzostwo. Przypomnijmy, w rajdówce pracuje silnik o pojemności 1,6 litra.

Toyota Yaris 2017Toyota Yaris 2017 fot. Toyota

Nowa Toyota Yaris | Pakiet Toyota Safety Sense

Toyota od dawna stawia na bezpieczeństwo w swoich samochodach. Nie inaczej jest w Yarisie. Pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense jest dostępny we wszystkich wersjach Yarisa. Pakiet obejmuje system ochrony przedzderzeniowej PCS z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego (AEB),automatyczne światła drogowe (AHB) i funkcję ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), a także, w średnich i wyższych wersjach wyposażenia, funkcję rozpoznawania znaków drogowych.

Nowa Toyota Yaris | Data premiery

Oficjalna prezentacja będzie miała miejsce w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Auto wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku. Cennik poznamy bliżej rynkowego debiutu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.