Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

To był tydzień podsumowań i zapowiedzi. W kwestii premier prym wiedli Amerykanie. Jedna nowość zwaliła nas z nóg

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o przechwałkach Volkswagena dotyczących wyników sprzedaży. W tym tygodniu rekordami chwalił się Opel. Astra wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na dobre wyniki sprzedaży kompaktu z Polski nie wpływa jedynie fakt obecności w ofercie poprzedniej generacji modelu, ale też ogromne zainteresowanie Astrą V. Wynikami chwalił się też polski oddział Porsche, który zanotował imponujący wzrost sprzedaży, po raz pierwszy przekraczając liczbę tysiąca zarejestrowanych egzemplarzy. Rekord pobił też polski oddział Mercedesa, który opublikował dane sprzedażowe odmian AMG.

Nie tylko wyniki sprzedaży są ostatnio dla producentów powodem do przechwałek. Trwa też wojna na zapowiedzi nadchodzących modeli. Volkswagen puszcza plotki na temat zupełnie nowego crossovera; Audi mówi o flagowym SUV-ie Q8, który miałby być Q-siódemką w wersji coupe; Mitsubishi w Genewie pokaże zupełnie nowego, kompaktowego SUV-a, który ma być pierwszym autem z nowej generacji modeli Mitsubishi; Volvo wciąż buduje napięcie przed premierą XC40; Mercedes zapowiada rewolucję.

Oprócz zapowiedzi ten tydzień obfitował też w premiery. Ford pokazał mocarnego Mustanga i wspominał o odmianie 4-drzwiowej; Skoda zaskoczyła dwukrotnie, najpierw pokazując Kodiaqa w odmianie Scout, a dzień później publikując zdjęcia wersji Sportline. Za najważniejszą premierę uznajemy jednak Demona. O czym mowa? Koniecznie sprawdźcie w jednym z poniższych linków.

Na deser zostawiamy Wam naszą pierwszą jazdę nową Micrą. Filip wrócił z testów z uśmiechem na twarzy, co dobrze świadczyło o aucie jeszcze przed powstaniem testu. Polecamy Wam też tekst Martina, który jeździł odświeżonym Lexusem IS.

Sporo pisaliśmy też o naszym polskim podwórku. Powód? Szykuje się sporo zmian w przepisach. Policja ma przeprowadzać nowe kontrole, a autostrady mają być droższe. Jerzy Dziewulski skomentował też dla nas wypadek Antoniego Macierewicza.

Więcej o:
Copyright © Agora SA