Tuning | Brabus | Klasa E na sterydach

Niemiecki tuner przygotował pakiet tuningowy dla nowego Mercedesa Klasy E. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - od wielbicieli tuningu optycznego aż po fanów ekstremalnej mocy

Brabus obchodzi w tym roku czwartą dekadę działalności odkąd założono siedzibę w niemieckim Bottrop. Z tej okazji przygotowano specjalny pakiet tuningowy dla nowego Mercedesa Klasy E W214. W zależności od potrzeb, każdy klient znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Na początek można poprawić wygląd zewnętrzny statecznej limuzyny poprzez instalację nowych zderzaków z powiększonymi wlotami. Wyglądają bardzo agresywnie, a do tego polepszają przepływ powietrza. Z tyłu można zamontować dyskretny spojler oraz zderzak z dyfuzorem przyozdobionym czterema końcówkami wydechu.

Za dopłatą można domówić specjalnie zaprojektowane felgi dostępne w rozmiarach od 18 do 21 cali. Całość dopełnia obniżone o 30 mm zawieszenie z utwardzonymi sprężynami. Ten zestaw jest dostępny tylko dla aut wyposażonych w opcjonalne zawieszenie pneumatyczne.

Mercedes klasy E BrabusMercedes klasy E Brabus fot Brabus

W przypadku Brabusa nie mogło się obyć bez tuningu silnika. Podstawową wersję E220d można wyposażyć w zestaw D3, który podnosi moc o 27 KM. Przy okazji rośnie maksymalny moment obrotowy o 50 Nm. Po tych modyfikacjach samochód oferuje 219 KM i 450 KM. Brabus nie ujawnia osiągów, ale można się spodziewać, że standardowy czas do setki (7,3 s) poprawi się.

Dla mocniejszej wersji E350d przygotowano specjalny pakiet D6 S, który dodaje 50 KM do maksymalnej mocy i 100 Nm do momentu obrotowego. Po takiej przeróbce Klasa E oferuje 305 KM i 720 Nm, a rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy. To o 0,2 s szybciej niż podstawowa wersja. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznym kagańcem do 250 km/h.

Nie zabrakło zestawu dla podstawowej wersji benzynowej E200. W przypadku tego modelu można podłączyć specjalny moduł B20 plug & play, który poprawia standardowe parametry turbodoładowanego silnika do 221 KM i 330 Nm.

Brabus nie podał cennika zestawów dla nowej Klasy E, ale na liście opcji znajdziemy też nieskończoną liczbę modyfikacji w kabinie, włączając w to nowe skóry, tapicerkę z Alcantary, wstawki z metali szlachetnych oraz podświetlane w 64 kolorach logo Brabusa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.