Mercedes SLR Stirling Moss | Droższy niż Chiron

Żeby stać się szczęśliwym posiadaczem najszybszego i najdroższego seryjnie produkowanego samochodu na świecie trzeba wyłożyć 2,88 mln dolarów. Tyle kosztuje Bugatti Chiron, ale ta kwota nie wystarczy żeby kupić używanego Mercedesa SLR Stirling Moss

Na jednym z zagranicznych serwisów ogłoszeniowych pojawił się kilka dni temu niezwykły rarytas. Jest to jeden z 75 wyprodukowanych Mercedesów SLR Stirling Moss. Kultowy speedster zbudowany na cześć jednego z najbardziej utytułowanych kierowców wyścigowych jest idealnym stanie, a na liczniku ma tylko 4800 km przebiegu.

Wszystkie egzemplarze tej specjalnej wersji wyprodukowano w 2009 roku. Do zakupu uprawnieni byli wyłącznie posiadacze regularnej wersji Mercedesa SLR. Auto kosztowało 750 tys. euro. O wyjątkowości tego modelu może świadczyć fakt, że wersja McLaren Edition limitowana do 25 egzemplarzy nie osiągnęła takiego poziomu cen na rynku wtórnym.

Mercedes SLR Stirling Moss nawiązuje do legendarnego modelu 300 SLR. Pod karbonowym nadwoziem ukryto jednostkę V8 o pojemności 5,5 litra, która oferuje 650 KM mocy przekazywanej wyłącznie na tylną oś. Auto wyposażono w pięciobiegowy automat przeszczepiony z wersji SLR 722. Kultowy speedster rozpędza się od 0 do 100 w 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 350 km/h. Przy tej prędkości warto prowadzić samochód w kasku, ponieważ jest pozbawiony przedniej szyby oraz dachu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.