Tuning | Volkswagen Tiguan ABT | Kosmetyka

ABT ma na swoim koncie sporo kontrowersyjnych projektów. W przypadku nowego Tiguana niemiecki tuner postawił jednak na kosmetykę

Volkswagen Tiguan cieszy się sporym wzięciem w Europie. Niemiecki tuner ABT zdaje sobie z tego sprawę, dlatego przygotował dla niego specjalny pakiet tuningowy. Zmiany, które wprowadza, są delikatne - Niemcy wiedzą, że na Tiguana decydują się głównie zwolennicy stonowanej stylistyki. Właśnie dlatego modyfikacje zaproponowane przez ABT to głównie podkreślenie tego, co oferuje fabryczny pakiet R-Line.

Niemiecki tuner oferuje stonowane spojlery w lakierowanych w dwóch kolorach zderzakach, specjalne wzory felg w rozmiarach od 18 do 21 cali oraz niestandardowe końcówki układu wydechowego. ABT zajrzało również pod maskę Tiguana, serwując mu chiptuning. Dotyczy to na razie tylko dwóch diesli: 190-konny motor zyskał dodatkowe 25 KM, a 150-konny - 30 KM. Wisienką na torcie jest obniżone o 30 mm (względem R-Line'a) zawieszenie.

Można być prawie pewnym, że w przyszłości Niemcy zdecydują się na kolejne modyfikacje nowego SUV-a Volkswagena. Na razie nie wiadomo, ile kosztuje najnowszy pakiet od ABT.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.