Lamborghini Sesto Elemento | Jak wydać 3 miliony?

Jeżeli akurat masz w kieszeni luźne 3 miliony dolarów, to mamy dla ciebie propozycję. Oto najszybsze Lamborghini w historii. Niedługo będzie warte jeszcze więcej

Lamborghini Sesto Elemento to najszybciej przyspieszający samochód, jaki kiedykolwiek wyjechał z fabryki w Sant Agata Bolognese. Specjalna wersja bazująca na modelu Gallardo jest szybsza niż prezentowane wcześniej Veneno czy niedawne Centenario, które powstały na bazie Aventadora. Na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h potrzebuje zaledwie 2,5 sekundy.

Co więcej, jest to najrzadziej spotykany samochód z logo byka na masce. Powstało zaledwie 20 egzemplarzy tego bolidu. Co więcej, jego wygląd zewnętrzny oraz kabina w małym stopniu nawiązują do modelu Gallardo. W przeciwieństwie do modeli wspomnianych wyżej, dołączając do tego nawet model Reventon. To prawdziwy klejnot w rodzinie modeli Lamborghini.

 Lamborghini Sesto Elemento Lamborghini Sesto Elemento   Lamborghini Sesto Elemento

I właśnie jeden z takich egzemplarzy został wystawiony na sprzedaż w jednym z luksusowych londyńskich salonów. Dotychczasowy właściciel życzy sonie za niego 3 mln dolarów. Sesto Elemento jest w stanie fabrycznym, a na liczniku ma zaledwie 10 km przebiegu. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które pragną zainwestować sporą gotówkę w samochód, na którym w najbliższych latach będzie można sporo zarobić.

Zła wiadomość jest taka, że tym samochodem nie wyjedziemy na publiczne drogi. Auto zostało zbudowane z myślą o zabawie na torze, ale gdy tylko się tam pojawi, szybko znajdziemy odpowiedź dlaczego tak jest.

Sesto Elemento napędza silnik V10 o pojemności 5,2 litra. Jednostka rozwija 570 KM maksymalnej mocy. Największy efekt robi w tym przypadku masa samochodu, która wynosi zaledwie 999 kg.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.