Toyota Sequoia | Lekki lifting po latach

Nazwa tego SUV-a nie jest przypadkiem. Toyota Sequoia jest potężnym samochodem, który starzeje się powoli. Japoński producent po prawie dziewięciu latach zdecydował się na delikatny facelifting

Druga generacja największego SUV-a Toyoty zadebiutowała w 2007 roku. Samochód nie jest oferowany na naszym rynku, ale wiele egzemplarzy przypłynęło na Stary Kontynent w ramach prywatnego importu. Pod względem gabarytów jest to większy model niż Land Cruiser, dlatego nietrudno go zauważyć na drodze.

Samochód oferuje we wnętrzu miejsce nawet dla ośmiu osób, a w razie potrzeby oddaje do dyspozycji przestrzeń bagażową o pojemności 3400 litrów. Wielki SUV jest napędzany silnikiem wolnossącym V8 o pojemności 5,7 litrów. Jednostka rozwija maksymalną moc 381 KM oraz 544 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki potężnemu silnikowi uciąg tego modelu wynosi ponad 3,3 tony.

W zależności od wersji napęd może być przekazywany na jedną lub obie osie. System napędu na cztery koła umożliwia pracę w kilku trybach dzięki mechanizmowi różnicowemu Torsena. Auto jest również wyposażone w reduktor.

Toyota Sequoia po faceliftingu kosztuje na rynku amerykańskim od 45 460 dolarów. W standardowej wersji znajdują się takie dodatki jak lampy przeciwmgielne, relingi, szklany dach, trzystrefowa klimatyzacja, elektrycznie sterowany fotel kierowcy i multifunkcyjne koło kierownicy.

Więcej o: