Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard | Opancerzony okręt flagowy

Od teraz flagowy model Mercedesa - Maybach S600 Pullman - zniesie ostrzał z broni długiej i eksplozję małego ładunku wybuchowego

VR9 to w klasyfikacji odporności pojazdu nota oznaczająca "najwyższy poziom ochrony". Właśnie taką może pochwalić się nowy Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard, czyli opancerzona flagowa limuzyna Mercedesa. Podróżujące nią VIP-y nie muszą obawiać się ostrzału z broni długiej oraz eksplozji małych ładunków wybuchowych.

Część pancerza wytworzono ze specjalnie skomponowanej stali. Płyty z niej wykonane wkomponowano w przestrzeń między karoserią a elementami konstrukcyjnymi m.in. drzwi. Szyby wzmocniono poliwęglanem. Wszystkie te elementy znacząco zwiększyły masę auta. 6,5-metrowa limuzyna w wersji Guard waży ponad 5 ton.

By rozpędzić takie auto, potrzebny jest potężny silnik. Taki też trafił pod maskę opancerzonego Pullmana. To pochodzące ze standardowej odmiany 6-litrowe V12 o mocy 530 KM i 830 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który dostępny jest już od 1600 obr./min. 

Ceny Mercedesa-Maybacha S600 Pullman Guard startują w Niemczech od 1,4 mln euro (ponad 6 mln zł).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.