Volkswagen Golf R360S | Specjalnie dla Szwajcarów

Nie mamy pojęcia, czym Szwajcarzy zasłużyli sobie na specjalną wersję Volkswagena Golfa R, ale właśnie taki model został zaprezentowany przez koncern z Wolfsburga

Tym razem dział zajmujący się budową sportowych wersji R poprosił o pomoc specjalistów od tuningu z ABT. Zmodyfikowali czterocylindrowy silnik o pojemności dwóch litrów, dzięki czemu znacząco wzrosły osiągi. Standardowa wersja Golfa R legitymuje się mocą 300 KM. Po kuracji od ABT agregat w wersji R360S dostarcza 360 KM maksymalnej mocy oraz 460 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 4,7 sekundy, czyli tyle samo co w Focusie RS. Prędkość maksymalna wzrosła z 250 do 265 km/h. Klienci nadal mogą wybierać pomiędzy skrzynią manualną sześciobiegową, a dwusprzęgłową. Moc jest przekazywana na wszystkie koła.

Pod względem stylistyki wersja R360S niewiele różni się od normalnego Golfa R. Na masce i drzwiach pojawił się czarny pas. W zestawie dołączono specjalny wzór felg.

Volkswagen wyprodukuje tylko 220 egzemplarzy R360S, z czego 165 będzie dostępne w wersji pięciodrzwiowej, a kolejne 55 jako kombi (Variant). Za specjalną edycję Golfa R trzeba będzie zapłacić co najmniej 56 968 dolarów lub 55 200 franków.

Więcej o: