BAIC | Nowy model na starej platformie Mercedesa

Chiński producent osiągnął porozumienie z europejskim kooperantem dotyczące przekazania rozwiązań technologicznych. Nowy model klasy średniej produkowany przez BAIC powstanie na płycie podłogowej Mercedesa Klasy E

Chińskie media poinformowały, że koncern motoryzacyjny BAIC Motor Group porozumiał się z Daimlerem w kwestii wykorzystania płyty podłogowej oraz technologii z Mercedesa Klasy E w zapowiedzianym modelu. Nie wskazano jeszcze o którą generację chodzi, ale zakładamy, że mowa o W212. W tym roku zadebiutowała nowa generacja tego modelu, którą zbudowano na zupełnie nowej konstrukcji.

Producent z Państwa Środka nie ujawnił jeszcze o jaki model chodzi, ale media spekulują, że technologie z Klasy E mają być wykorzystane w modelu Senova D80. Jest to samochód klasy średniej, a pod jego maską zagoszczą silniki benzynowe: turbodoładowane 1.8 oraz wolnossące 3.0 V6. Obie jednostki będą połączone z sześciobiegową skrzynią automatyczną. Jednostki napędowe i przekładnia będą montowane lokalnie w chińskie fabryce, w ramach współpracy joint venture obu koncernów.

To jednak nie wszystkie plany dotyczące wykorzystania Klasy E. BAIC zamierza zbudować na tej samej bazie nowego przedstawiciela klasy MPV oraz SUV-a. Ten pierwszy będzie sprzedawany pod marką Weiwang.

Koncern BAIC radzi sobie coraz lepiej na rodzimym rynku. W pierwszych siedmiu miesiącach tego roku firma zanotowała 43 procentowy wzrost, dostarczając na rynek 232 tys. egzemplarzy samochodów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.